17

04.2023

12:38

Flora alistas naiste Meistriliigas Sportingu

Naiste Meistriliiga peeti nädalavahetusel teise vooru kohtumisi, kus valitsev Eesti meister Tallinna FC Flora alistas mulluse hõbemedalisti Saku Sportingu. Võidurõõmu said tunda ka Tartu JK Tammeka, JK Tabasalu ja JK Tallinna Kalev.

Sporting võõrustas Florat reedel, 14. aprillil ja pidi vastaste 3:1 paremust tunnistama. Avapoolajal viis Jaanika Volkov 28. minuti tabamusest Flora juhtima, mis jäi ka esimese poolaja ainsaks väravaks. Teise poolaja alguses avas ka Sporting skoori, kuid seda 53. minuti vastase Kelly Roseni omaväravast. Teisel poolajal jõudsid Flora eest sihini veel ka Mari Liis Lillemäe ja Lisette Tammik. Flora on kaks kohtumist läbinud täiseduga, Sportingul on kirjas üks võit ja üks kaotus.

Tartu JK Tammeka avas koduväljakul võiduarve, kui alistas 8:0 Meistriliiga debütandi Pärnu JK Vapruse ja Viljandi JK Tuleviku ühendnaiskonna. Väravaterohke kohtumise pooled väravad löödi esimesel poolajal, teised pool teisel. Kohtumise resultatiivseimad olid nelja tabamusega Kirkeliis Lillemets ja kolmega Liisa Merisalu. Tammeka poolelt sai jala valgeks ka Valeria Liik. Tammeka on kahe mänguga teeninud ühe võidu ja ühe kaotuse, ühendnaiskonnal on tulnud leppida kahe kaotusega.

JK Tabasalu hoiab kahe vooru järel liigatabelis esikohta, kui teises voorus alistati 5:2 Viimsi JK. Kodumurul avas Tabasalu eest skoori 9. minuti tabamusest Anne-Grethe Pajuviidik, Viimsi vastas 13. minutil Gerli Israeli väravaga. Avapoolaja lõpus taastas Tabasalu eduseisu, kui 43. minutil jõudis Tabasalu eest sihini Keidy Pööra ja poolaja esimesel lisaminutil Anette Salei. Teisel poolajal lõi Tabasalu veel kaks väravat, millele Viimsi vastas ühega. Tabasalu on kaks vooru läbinud täiseduga, Viimsi on kahe kohtumise järel punktideta.

Laupäeval, 15. aprillil alistas JK Tallinna Kalev 2:1 Põlva FC Lootose. Lootos alustas kohtumist hoogsalt Kärt Hüdsi neljanda minuti tabamusest, mis jäi ka avapoolaja ainsaks väravaks. Teisel poolajal oli edukam Kalev: 75. minutil jõudis sihini Anett Vilipuu, kes vormistas kolm minutit hiljem ka võiduvärava. Rohkemate tabamusteni kumbki naiskond teisel poolajal ei jõudnud, mistõttu jäi lõppseisuks 2:1. Kalev jätkab kahe vooru järel täiseduga, Lootos on kahe kohtumise järel punktideta.

Liiga tabeliseisu ja mängude kalendriga saab tutvuda Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel.