16

04.2024

15:33

Esiliiga liidrina jätkab Flora U21

Möödunud laupäeval, pühapäeval ja esmaspäeval mängiti Esiliiga kuuenda vooru kohtumisi. Harju JK Laagri viigistas Tartu JK Welcoga 0:0, Tallinna FC Flora võitis FC Tallinnat 4:2, JK Tabasalu leppis 3:3 viiki JK Tallinna Kalev U21 meeskonnaga, Viimsi JK jagas 1:1 viigi järel punktid FC Elvaga ning Tallinna FCI Levadia U21 alistas 3:0 Paide Linnameeskond U21 võistkonna.

Laagri kunstmurustaadionil toimunud kohtumises Harju JK Laagri ja Tartu JK Welco vahel hoidis initsiatiivi kodumeeskond, millest tekkisid ka mitmed väravavõimalused. Neist märgilisem oli Andres Järve 28. minuti karistuslöök karistusala joonelt, mille Welco väravavaht Marcus Agarmaa tõrjus. Welco ei omanud esimesel poolajal väga eriti ohtlikke momente. Teine poolaeg jätkus samuti Harju surve all. Mängu parim hetk skoori avamiseks tekkis 79. minutil Marten Henrik Kelementil, kes tabas väljaspoolt karistusala Welco värava latti. Teisel kolmveerandtunnil tekkis ka Welcol paar ohtlikku võimalust, kuid Harju väravasuul seisnud Jan Martti Vainula hoidis tõrjete abil oma värava puhtana. Seega lõppes kohtumine väravateta viigiga. Harju on kuue vooru järel 12 punktiga teine, Welco järgneb neile 10 punktiga.

Mängu tipphetked:

Lasnamäe Spordikompleksi kunstmurustaadionil FC Flora U21 meeskonda võõrustanud FC Tallinn asus kohtumist juhtima juba 7. minutil, kui Aleksandr ei jätnud kasutamata Flora kaitseliini eksimuse. Rohevalged vastasid aga viis minutit hiljem, kui Remo Valdmets viigistas Tristan Pajo karistuslöögist mänguseisu. 15. minutiks pöörasid Flora noored kaotusseisu eduseisuks, kui Gregor Rõivassepa meisterlik tegutsemine paremal äärel lõppes 2:1 väravaga. 24. minutil lõi Rõivassepp Flora kolmanda ja oma teise värava ning neli minutit hiljem lisas Rico Randväli rohevalgete neljanda värava. Poolajale läksid meeskonnad Flora 4:1 eduseisus. Teisel kolmveerandtunnil oli paemate võimalustega meeskond Tallinn ning 64. minutil lõi kodumeeskonna kapten Albert Taar ühe värava tagasi. See ei olnud aga piisav, vältimaks Flora 4:2 tulemusega saavutatud hooaja viiendat võitu ning Tallinna teist kaotust. Flora on 15 punktiga Esiliiga liider, Tallinn on kaheksa kogutud punktiga viiendal tabelireal.

Tabasalu Arenal toimunud JK Tabasalu ja JK Tallinna Kalev U21 mängu läksid 22. minutil juhtima külalised, kui Kenlou Laasner lõi oma hooaja viienda värava. Kalev suurendas 34. minutil eduseisu kaheväravaliseks, kui seekord oli Laasner väravale söödu andjaks. Tema nurgalöögi suunas Marten Luik peaga võrku. Esimese poolaja lõpus vähendas Mark Toompuu kaotusseisu minimaalseks ning poolajapausile läksid võistkonnad Kalev U21 2:1 eduseisus. Teise poolaja alguses taastas Kalev kaheväravalise eduseisu, kui Laasner pani Rico Palu löögile jala vahele ning tegi mänguseisuks 3:1. Seejärel Tabasalu ärkas ning 84. minutil oli Karl-Erik Ennuste väravast tablool seis 3:2. Mängu viiendal lisaminutil päästis Sigvard Suppi kodumeeskonnale hooaja teise punkti, lüües mängu lõppseisuks 3:3. Vaatamata punktilisale on Tabasalu endiselt tabeli viimane, Kalev U21 on pärast hooaja kolmandat viiki kuue punktiga seitsmendal positsioonil.

Viimsi JK ja FC Elva vahelise kohtumise esimene ohtlik olukord sündis 20. minutil, kui Viimsi äärekaitsja Aleksander Ojametsa tsenderdus tabas latti. 33. minutil läks Viimsi kohtumist juhtima, kui Elva debütandist väravavaht Ants Savimägi eksis Joonas Lutsu tsenderdusega väljatulekul ning Johann Kõre lükkas peaga palli väravasse. Teisel poolajal oli Nevil Krimmil mitu head šanssi Viimsi 2:0 juhtima viia, kuid Savimägi tõrjus need üritused. 87. minutil oli Rasmus Laidveel võimalus mängu saatus otsustada, kuid ta tabas Viimsi poolt teist korda mängus latti. Mängu lisaminutitel sai Elva penalti, mille Mauris Villems realiseeris neljandal üleminutil. 1:1 tulemusega sai Viimsi hooaja neljanda ja Elva kolmanda viigi. Viimsi on seitsme silmaga Esiliiga kuues, Elva kuue punktiga kaheksas meeskond.

Esiliiga kuuenda vooru lõpetas esmaspäeval kell 19.00 peetud Tallinna FCI Levadia ja Paide Linnameeskonna duubelvõistkondade heitlus, millest sai Henri Käbliku õhtu. Levadia ründaja viis meeskonna juba 43. sekundil mängu juhtima ning 7. minutiks suurendas Käbliku teine tabamus eduseisu kaheväravaliseks. 31. minutil oli Maksim Gussev lähedal, et teha mänguseisuks 3:0, kuid tema kauglöök tabas latti. Sarnaselt esimesele kolmveerandtunnile, kuulus ka teine poolaeg Levadiale. Käblik vormistas 79. minutil kohtumise lõppseisuks 3:0, saades ühtlasi kirja kübaratriki. Levadia U21 sai tabelisse hooaja kolmanda võidu ning nad on 10 punktiga neljandal kohal. Paide U21 sai hooaja neljanda kaotuse ning keskeestlased on nelja punktiga eelviimasel tabelireal.

Tallinna FC Flora ääreründaja Gregor Rõivassepp (number 71) lõi kuuendas voorus kaks väravat. Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee