15

04.2024

18:23

Esiliiga B uueks liidriks tõusis Narva Transi duubelvõistkond

Möödunud nädalavahetusel mängiti Esiliiga B kuuenda vooru kohtumisi. FA Tartu Kalev alistas Nõmme Kalju FC 3:1 tulemusega, Läänemaa JK võitis Viljandi JK Tulevikku 4:1, JK Narva Trans U21 oli 3:2 parem Tartu JK Tammeka U21 meeskonnast, Pärnu Jalgpalliklubi alistas 3:2 FC Kuressaare U21 võistkonna ning Tallinna JK Legion teenis 4:0 võiduga kolm punkti Jõhvi FC Phoenixi vastu.

Nõmme Kalju duubelmeeskonna ja FA Tartu Kalevi kohtumist läksid 21. minutil juhtima nõmmekad, kui Kaspar Paur tegi mänguseisuks 1:0. Tartlased jõudsid viigiseisuni Artur Šarnini 34. minuti omaväravast. Teise poolaja alguses sai Kalev kätte ka eduseisu, kui Kris Edvard Kohv lõi 47. minutil oma hooaja kuuenda värava. 77. minutil lisas Kenn Laas Kalevi kolmanda värava, vormistades mängu lõppseisuks 3:1. Kalev sai hooaja kolmanda võidu ning 11 punktiga on tartlased neljandal kohal. Kalju U21 langes teise järjestikuse kaotuse järel viiendaks.

Haapsalu Uuemõisa jalgpallihallis võõrustas Läänemaa JK Viljandi JK Tulevikku. Läänemaa asus kohtumist juhtima juba 8. minutil Karl Kikase tabamusest. 37. minutil oli Läänemaal võimalus minna kohtumist kahe väravaga juhtima, kuid Andreas Tiits ei realiseerinud penaltit. Poolajapausile läksid meeskonnad siiski Läänemaa 2:0 eduseisus, kui Kaspar Kariste lõi oma hooaja esimese värava. Teisel poolajal vähendas Tulevik Geron Vidderi väravast kaotusseisu minimaalseks, kuid Martin Salfi ja Andreas Tiitsu tabamused tõid Läänemaale 4:1 seisuga hooaja kolmanda võidu. Enne lõpuvilet sai Tuleviku mängija Henry Tikut teise kollase kaardi, mistõttu peab ta järgmise kohtumise Kalju U21 vastu vahele jätma. Läänemaa on üheksa punktiga kuuendal tabelireal, Tulevik jätkab ühe punktiga endiselt viimasel kohal.

Tartu JK Tammeka ja JK Narva Transi duubelvõistkondade kohtumine kujunes Taaniel Usta šõuks. Esimese poolaja lõpus viis Transi ründaja piirilinlased 39. minuti tabamusest juhtima. Teise poolaja alguses lõi Usta 50. minutil nii enda kui mängu teise värava. Kolm minutit hiljem vähendas Tammeka ründaja Mikk Valtna kaotusseisu üheväravaliseks ning Robin Mathias Müür viigistas 62. minutil penaltist mänguseisu 2:2 tulemuseks. Kohtumise lõppsõna jäi siiski Transile ja Ustale, kes vormistas 68. minutil kübaratriki, tehes mänguseisuks 3:2. Tartus saadud võiduga tõusis Trans 13 punktiga Esiliiga B liidriks, Tammeka sai hooaja esimese kaotuse ning langes Transi järel samade punktidega teisele kohale.

Kuressaare kunstmurustaadionil läksid vastamisi FC Kuressaare U21 ja Pärnu Jalgpalliklubi. Mängu esimene värav sündis 42. minutil, kui Maarek Suursaar viis koduvõistkonna juhtima. Teisel poolajal viigistasid külalised mänguseisu, kui Mirko Mardiste eksis penaltil, kuid lõi seejärel palli võrku. Kuressaare läks neli minutit hiljem taas kohtumist juhtima, kui Mattias Opp tegi mänguseisuks 2:1. Pärnu suutis lõpuminutitel mängu siiski enda kasuks pöörata, kui Marko Mardiste lõi 79. minutil 2:2 viigivärava ning Oleksandr Khomutets viis pärnakad 89. minuti väravast 3:2 juhtima. Selle tulemusega teenis Pärnu teise järjestikuse võidu ning nad on seitsme punktiga nüüd seitsmendal positsioonil. Kuressaare sai teise järjestikuse kaotuse ning nemad on 12 punktiga kolmandal kohal.

Esiliiga B kuuenda vooru lõpetas Kohtla–Järve kunstmuruväljakul Jõhvi FC Phoenixi ja Tallinna JK Legioni vaheline mõõduvõtt. Pealinlased otsustasid mängu saatuse juba avapoolajal, kui 19. minutiks oli nende eduseis 3:0. Vsevolod Pochekutov viis 14. minutil Legioni juhtima, kolm minutit hiljem kahekordistas külalismeeskonna eduseisu Martin Eensalu. Veel omakorda kaks minutit hiljem lisas Nikita Salamatov Legioni kolmanda värava ning poolaja lõpus skooris Salamatov uuesti, suurendades Legioni 4:0 peale. Teine poolaeg väravaid juurde ei toonud ning nii teenis Legion hooaja teise võidu. Nad on seitsme silmaga kuuenda vooru järel tabeli kaheksandal real, Phoenix jätkab nelja punktiga üheksandal kohal.

Taaniel Usta (palliga) kübaratrikk aitas Narva Transi duubelvõistkonnal alistada Tartu JK Tammeka U21. Foto: Sergei Stepanov