02

05.2024

14:35

Esiliiga aprillikuu parima auhinnad kuuluvad Viimsile ja Harjule

Esiliiga aprillikuu parima mängija ja treeneri auhinnad teenisid vastavalt Viimsi JK ja Harju JK Laagri.

Aprillikuu parima mängija auhinna omanik on Viimsi JK ründaja Gregor Lehtmets, kes lõi kolme mänguga viis väravat, olles täpne kõikides mängitud kohtumistes. Tema arvele jäid pooled Viimsi aprillikuu tabamused. Lehtmets skooris aprillikuus keskmiselt iga 46 minuti järel ehk ligi ühe värava poolaja kohta. Mängus Paide Linnameeskond U21 vastu sai aprillikuu parim mängija kirja kübaratriki, ülejäänud kaks tabamust sündisid Tallinna FC Flora U21 ja Tartu JK Welco vastu. Lehtmetsa osalusel võitis Viimsi aprillis kõik kolm kohtumist. Ainuke punktikaotus (viik Elvaga) tuli mängus, kus 20–aastane ründaja kaasa ei teinud. Lehtmetsa panuse abil tõusis Viimsi aprillis üheksandalt kohalt viiendaks.

Aprillikuu parima treeneri auhind läheb Harju JK Laagri peatreener Victor Manuel Gomes Da Silvale, kelle meeskond püsib tänavu endiselt kaotuseta. Portugallase hoolealused võitsid neljast kohtumisest kolm, kui 5:0 alistati FC Elva ning 2:1 ja 4:1 tulemustega vastavalt Tallinna FCI Levadia ja JK Tallinna Kalevi duubelvõistkonnad. Ainuke väravateta viik tuli Tartu JK Welco vastu. Harju lõi nelja kohtumisega 11 väravat ja lasi enda võrku vaid kaks tabamust. Da Silva juhendamisel tõusis Harju aprillikuus kolmandalt kohalt Esiliiga liidriks.

Esiliiga kuu parimaid autasustab Goldtime.

Esiliiga aprillikuu parim mängija Gregor Lehtmets ja Esiliiga aprillikuu parim treener Victor Manuel Gomes Da Silva. Fotod: Liisi Troska/Jalgpall.ee, Jana Pipar