23

11.2020

13:10

Coolbet saaliliigas sai esimese võidu Rummu

Coolbet saaliliigas peeti nädalavahetusel kolm kohtumist. Viimsi FC Smsraha ja FC Cosmos kandsid oma kohtumistes edukalt favoriidikoormat, lisaks hankis esimese võidu Rummu, kes oli 5:4 parem Kohilast.

Vooruga tehti laupäeval algust Kohila Spordihoones, mis on tänavu kodusaaliks nii Rummu Dünamole kui ka JK Kohilale. Mõlemad meeskonnad läksid neljanda vooru kohtumisele vastu punktideta ning sel korral tõmbas pikema kõrre Rummu, kes oli vastasest parem 5:4. Avapoolajal vahetus eduseis mitmel korral, sest Rummu mängija Vladimir Ivanuško kolmanda minuti tabamusele vastas Kohila kahe väravaga, kui Taavi Ausi ja Radek Valdre väravad üheksandal minutil viisid Kohila võistkonna 2:1 juhtima. Vaheajal mindi siiski Dünamo eduseisus, sest 18. minutil oli täpne Valeri Mihhailov ja 19. minutil Stanislav Hmeljov.

Deniss Hmeljovil õnnestus Rummu 26. minutil 4:2 juhtima viia, kuid Rauno Kald vastas sama minuti lõpus ja vähendas kaotusseisu minimaalseks. Raido Luhaorg viis seejärel Dünamo 29. minutil 5:3 ette ja kuigi Madis Rajando penalti 37. minuti lõpus vähendas taas Kohila meeskonna kaotusseisu üheväravaliseks, siis enamaks polnud Raplamaa meeskond võimeline.

Samal õhtul oli Viimsi FC Smsraha kodus kindlalt 8:0 parem Tartu Ravens Futsal Ares Security meeskonnast. Juba avapoolajal lõi Viimsi vastase võrku kuus palli. Viktor Kravtsov lõi Viimsi parimana kolm väravat ja andis ühe resultatiivse söödu. Artur Makarovi saldosse kogunes üks tabamus ja kaks resultatiivset söötu.

Pühapäeval mängis FC Cosmos Nõo Spordihoones Tartu Maksimum Welco üle 9:4. Nikita Tšernei viis külalised viiendal minutil juhtima, kuid Rasmus Alles tõi kümnenda minuti lõpus tabloole viigiseisu. Cosmos keeras mängu enda kasuks avapoolaja lõpuga, sest nelja minuti jooksul löödud väravad 16.-20. minutil andsid sireeniks Cosmosele 5:1 eduseisu. Tšernei värav teise poolaja esimesel minutil tegi seisuks 1:6, kuid seejärel suutis Maksimum Welco lüüa kolm väravat vastu, kuid 4:6 seisu järel lõi taas kolm väravat Cosmos. Külaliste tulemuslikum oli Tšernei nelja väravaga, kaks tabamust ja ühe resultatiivse söödu lisas Marek Naal. Maksimum Welco poolt lõi kaks väravat ja andis ühe tulemusliku söödu Priit Peedo.

Kolm meeskonda on seni teeninud oma mängudest maksimaalse koguse punkti, kuid neil kõigil on peetud erinev arv mänge. Cosmos on 12 punktiga (4 mängust) liider, Viimsil on koos 9 (3) ja Narva Unitedil 6 (2). Npm Silmet FC Sillamäe on neljandana kolmest mängust kogunud samuti kuus punkti. Ravensil on kolmest mängust kolm punkti ja Rummu teenis neljandas voorus oma esimesed kolm punkti. Kohilal ja Maksimum Welcol on veel punktiarve avamata, neil on kirjas vastavalt neli ja kolm mängu.