19

08.2023

19:53

Coolbet rannaliiga meistritiitli võitis BSC Thunder Arvutitark

Täna, 19. augustil peeti Pärnu Beach Arenal viimane Coolbet rannaliiga mängupäev, kus kolme meeskonna konkurentsis kindlustas Eesti meistritiitli BSC Thunder Arvutitark.

Eesti meister sai selgeks juba päeva esimeses kohtumises, kui vastamisi läksid tabeliliider Thunder Arvutitark ja teisel positsioonil olnud SK Augur Enemat. Augur vajas omavahelisest kohtumisest võitu, et tiitlikonkurentsis püsida, kuid lisaaja viimase minuti väravast alistuti Thunderile 2:3.

Avakolmandikul saavutas Augur Ragnar Rumpi ja Sander Lepiku täpsetest tabamustest kaheväravalise eduseisu. Teisel kolmandikul jäädi aga ühemehelisse vähemusse ning Thunder nõelas koheselt väravaga, kui täpne oli Bruno Roosnurm. Viigivärav sündis viimase kolmandiku lõpus, kui Arvutitark 11 meetri karistuslöögi teenis ning kaptenipaela kandnud Edwin Stüf penalti realiseeris. Lisaajale läinud kohtumise viimase tabamuse vormistas Ervin Stüf 20 sekundit enne lõpuvile ning 3:2 seisuga kindlustas Thunder meistritiitli.

Kui esimeses kohtumises löödi kokku viis väravat, siis Nõmme BSC Olybet ja SK Augur Enemat said normaalajal kirja ühtekokku 14 täpset tabamust (4:3, 0:1, 3:3), millest neli sündisid penaltist. Kui veel lõppkolmandiku viimasel minutil oli Nõmme Olybet kaheväravalises eduseisus, siis Auguri mängijate Rasmus Munskindi ja Kaspar Kotteri viimaste sekundite tabamused saatsid meeskonnad lisaajale. Lisaajal tabloole muudatusi ei tulnud ning penaltite järel lõpetati kohtumine Auguri 5:4 võiduga. Auguri poolt skoorisid penaltiseerias Rainer Nõmmiko, Rasmus Munskind, Rauno Nõmmiko, Henry Hoolma ja Marten Mütt, Nõmme meestest olid täpsed Rimo Hunt, Andreas Aniko, Priit Mäeorg ja Indrek Palm.

Päeva viimane kohtumine viis vastamisi Thunder Arvutitarga ja Nõmme Olybeti. Üllatuslikult võttis Nõmme tänavuse meistri ees 6:2 võidu, kübaratriki sai kirja Rimo Hunt. Viimasele kolmandikule kolmeväravalise eduseisuga vastu läinud Nõmme jäi kaheksa minutit enne lõpuvile ühemehelisse vähemusse. Arvutitargal antud võimalust ära kasutada ei õnnestunud, teeniti veel ka endale punane kaart ning 36 minuti järel oli tablool kirjas 2:6.

Vaatamata kaotusele Nõmme Olybeti vastu, oli Thunderi teine meistritiitel kindel – varasemalt on tiitel võidetud 2019. aastal. Selleaastasesse võitjameeskonda kuulusid Henry Remmelgas, Ervin Stüf, Edwin Stüf, Envar Lauter, Erol Kigaste, Albert Anissimov, Bruno Roosnurm, Roland Rin, Margus Koppel, Juhan Lilleorg, Kevin Sooaluste, Gregor Sedrik. Teise koha saavutas SK Augur Enemat ning pronksmedalid sai kaela Nõmme BSC Olybet.

Lisaks medalitele, tunnustati mängupäeva lõpus Meistriliiga parimaid eriauhindadega. Parima väravaküti tiitliga pärjati Rauno Nõmmikut (SK Augur Enemat), kes sahistas vastaste võrku kuuel korral. Parima väravavahi tiitel läks Roland Rinkile Thunder Arvutitargast, liiga parimaks mängijaks valiti Rinki meeskonnakaaslane Henry Remmelgas.