04

12.2023

13:35

VIDEO | Flora võttis kindla võiduga Tipneri karikavõistluste viimase pääsme veerandfinaali

Evald Tipneri karikavõistlustel tõmmati pühapäeval, 3. detsembril joon alla kaheksandikfinaalidele, kui viimases mängus läksid vastamisi Tallinna FC Flora ja FC Elva. Värskelt meistritiitli kindlustanud Flora lõi vastasele 10 väravat ning tagas koha veerandfinaalides.

Kogu mängu vältel ründetegevust dikteerinud Flora asus mängu juhtima 16. minutil, kui kõrge surve tulemusena kasutas vastase eksimuse ära Mark Anders Lepik ja saatis palli ise väravasse. Kaks minutit hiljem näitas Rauno Alliku oma meisterlikkust ning saatis palli postipõrkest võrku. Vaheajapausi eel lõi värske Eesti meister veel kaks väravat: 29. minutil saatis kavalalt lahti mängitud karistuslöögist palli võrku Marco Lukka ning 37. minutil oli kontrarünnakust resultatiivne Nikita Mihhailov.

Teise poolaja algul lõi meeskonna viienda värava penalti realiseerinud Lepik, 55. minutil tegi seisuks 6:0 Elva kaitsja omavärav. 74. minutil näitasid head minekut vahetusest sekkunud Tristan Pajo ja Tony Varjund, kellest esimene söötis ja teine lõi meeskonna seitsmenda värava. Kolm minutit hiljem oli terava nurga alt täpne Kristo Hussar, 84. minutil lõi oma teise värava Alliku ning 10:0 lõppskoori vormistas otse karistuslöögist sündinud iluväravaga Vladislav Kreida.

Lisaks Florale on koha veerandfinaalides taganud ka JK Tallinna Kalev, FC Kuressaare, Tallinna FCI Levadia, Paide Linnameeskond, Viimsi JK, Läänemaa JK ja Nõmme Kalju FC. Tipneri karikavõistluste veerandfinaalid on planeeritud toimuma järgmise aasta kevadel, täpsemad mänguajad teatab jalgpalliliit esimesel võimalusel.