25

05.2018

16:20

Lyon tuli viiendat korda naiste Meistrite liiga võitjaks

Eile õhtul toimus Kiievis naiste Meistrite liiga finaal, millest väljus põneva lisaaja järel võitjana Lyon, alistades 4:1 Wolfsburgi. Kokku oli see Prantsusmaa klubi jaoks viies Meistrite liiga tiitel.

Üle 14 000 pealtvaataja ees peetud kohtumise normaalaeg kulges enamjaolt üsnagi sündmustevaeselt. Ründavamaks pooleks oli Lyon, kuid Wolfsburg proovis omalt poolt nõelata kiirete rünnakutega. Esimene ohtlikum moment sündis 69. minutil, kui Lyoni poolkaitsja Amandine Henry suunas peaga palli vastaste värava poole, ent Wolfsburgi kaitsja Noelle Maritz suutis viimases hädas selle joonelt klaarida.

Lyon suutis normaalajal küll teha mitmeid pealelööke, ent Wolfsburgi päästis halvimast nende väravavaht Almuth Schult. Normaalaeg lõppes seega väravateta viigiga ning nii mindi lisaajale.

Esimest väravat ei pidanud kaua ootama, kui 93. minutil avas vastu mängukäiku skoori Wolfsburg – Pernille Harderi kauglöök võttis rikošeti Lyoni kaptenist Wendie Renard’ist ja maandus Prantsusmaa klubi väravat kaitsnud Sarah Bouhaddi selja taga. Kolm minutit hiljem muutus mäng Wolfsburgi jaoks keerulisemaks, kui nende poolkaitsja Alexandra Popp teenis hooletu vea eest teise kollase kaardi ja jättis Saksamaa klubi vähemusse.

Lyoni jaoks tõi mängu otsustava pöörde vahetult pärast kaotusseisu jäämist, 95. minutil tehtud vahetus. Väljakult lahkus poolkaitsja Saki Kumagai ja tema asemele toodi ääreründaja Shanice van de Sanden. Oma kiirusega valmistas Hollandi mängija vastastele probleeme ja tekitas mitmeid ohtlikke olukordi. Lõpuks oli tema just see, kes andis neljast väravast kolme puhul oli otsustava söödu. Lyon suutiski viigistada juba 98. minutil, kui väga oskuslikult saatis palli võrku Henry. Seejärel suudeti viie minuti jooksul lüüa veel kaks väravat, kui täpsed olid Eugénie Le Sommer ja Ada Hegerberg. Kohtumise lõppskoori vormistas 115. minutil Camille Abily, kes oli minut varem sekkunud mängu vahetusest ja, kelle jaoks oli tegemist karjääri viimase Meistrite liiga kohtumisega.

Kokkuvõttes tegi Lyon 26 pealelööki, millest 15 jõudsid ka raamidesse. Wolfsburgi puhul olid samad näitajad 6 ja 3.

Lyoni jaoks oli tegemist kolmanda järjestikuse ja üleüldiselt viienda tiitlivõiduga. Selle näitajaga tõusti ka edukaimaks klubiks Meistrite liigas, kui varasemalt jagati esikohta Frankfurdiga, kellel oli samuti neli võitu.

Sarja edukaimaks väravakütiks oli Hegerberg, kelle arvele jäi 15 tabamust, talle järgnes Harder 8 väravaga.