17

08.2021

19:35

Esiliiga B-s võidutses esikolmik

Esiliiga B 16. mänguvoorus teenisid võidud esikolmiku meeskonnad Viimsi JK, Harju JK Laagri ja FC Tallinn, võidupunkte kogus ka JK Tallinna Kalev U21.

Liiga liider Viimsi JK teenis kindla 4:0 võidu, alistades koduväljakul Tallinna JK Legioni U21 meeskonna. Kohtumist asuti juhtima 6. mänguminutil, kui täpne oli Oscar Ollik. Vaheajapausilt naastes leidis väravasoone Viimsi ründaja ja liiga suurim väravakütt Karl Anton Sõerde, kes vormistas 15 minutiga kübaratriki. Viimsi jätkab 40 punktiga esikohal, Legion paigutub 18 punktiga kaheksandale kohale.

Oma punktiarvet kasvatas ka liiga teine meeskond Harju JK Laagri, kes teenis Vändra JK Vapruse üle 3:2 võidu. Avapoolaja ainsa värava lõi Rainer Peips, kes viis Vändra 22. minutil penaltist juhtima. Teisel poolajal tõi Ken-Glaid Nool tabloole viigi, ent vaid kaks minutit hiljem lõi Peips oma kohtumise teise värava ning Vändra oli taas eduseisus. Mängu otsustasid Harju JK kasuks Kristjan Kriis ja Marek Šatov, kes tegid skoori vastavalt 58. ja 71. minutil. Harju JK on tabelis 34 punktiga teisel kohal, Vändra paigutub kaotuse järel 14 punktiga viimasele tabelireale.

Vooru ainus viigimäng peeti Haapsalus, kus Läänemaa JK ja JK Tabasalu kohtumine lõppes seisuga 2:2. Läänemaa asus kohtumist kahel korral juhtima, ent mõlemal puhul vastas Tabasalu viigiväravaga. Skoori avas 14. minutil Läänemaa ründaja Juhan Jograf Siim, Tabasalu poolelt vastas poolaja lõpus väravaga Kersten Lõppe. 55. minutil tegi Andres Dobõšev-Proosväli seisuks 2:1, ent taaskord oli Lõppe see, kes kohtumise viigiseisu viis. 24 punktiga Tabasalu asub liigatabelis neljandal kohal, seitsmendal kohal paikneva Läänemaa arvel on 19 punkti.

FC Tallinn võõrustas selle vooru raames Nõmme Kalju FC U21 meeskonda ja teenis 2:1 võidu. Avapoolajal said mõlemad meeskonnad kirja ühe tabamuse, kui esmalt viis Artjom Davõdov FC Tallinna juhtima ning poolaja lõpus realiseeris Kalju ründaja Karl Stefan Lill penalti. Kohtumise lõppseis vormistati 79. minutil, kui täpne oli FC Tallinna ründaja Vassili Kulik. FC Tallinn asub liigatabelis 27 punktiga kolmandal kohal, 19 punktiga Kalju paigutub kuuendale tabelireale.

Vooru viimases kohtumises lõppes JK Tallinna Kalev U21 ja Ida-Virumaa FC Alliance vastasseis tallinlaste 4:1 võiduga. Kalev tegi mõlemal poolajal skoori kahel korral, kusjuures kõigi nelja värava autoriks oli Selim Al Aabchi. Alliance auvärav sündis 71. minutil, kui täpne oli Yuri Sousa Lima Lellis. Kalev asub liigatabelis 17 punktiga viimasel tabelireal, Alliance hoiab 22 punktiga viiendat kohta.