12

11.2013

23:05

Sillamäel mängiti rahvusvaheline veteranide turniir

Sillamäe spordikeskuses mängiti rahvusvaheline veteranide turniir futsalis „SNG meistrite karikas“.

Korraldaja Nikolai Toštševi sõnul mängis turniiril seitse meeskonda Eestist ja Venemaalt, kes olid jagatud vanusegruppidesse +35 ja +45.

Vanusegrupis +35 kohtusid esimeses mängus kohalikud meeskonnad ja kindla 6:2 võidu saavutas Sillamäe 2. Teises kohtumises mängis Neva-Sport 9:2 üle Narva. Kohtumine Sillamäe 1 ja Neva-Sporti vahel kujunes tasavägiseks, tänu kohtumise lõpus saavutatud väravale said 2:1 võidu külalised. Sillamäe 2 oli kindlalt 6:3 üle Narvast.

3.-4. koha kohtumises läksid vastamisi Sillamäe 1 ja Narva, kus väravaterohkes kohtumises jäid 9:5 peale väljakuperemehed.
Otsustavas mängus olid vastamisi Neva-Sport ja Sillamäe 2. „Mäng kujunes põnevaks ja oli palju ohtlikke momente, kuid külalised olid realiseerimisel paremad,“ rääkis Nikolai Toštšev.

Neva-Sport võitis esimese poolaja 3:0. Teisel poolajal pingutasid Sillamäe 2 mehed täiega, kuid jätkuvalt ei suudetud oma võimalusi ära lüüa. Nii kuulus 5:2 võit Sankt-Peterburgi meeskonnale.

Tulemused: 1. Sankt-Peterburgi Neva-Sport (parim mängija Aleksei Zujev), 2. Sillamäe 2 (Konstantin Jakušev), 3. Sillamäe 1 (Oleg Tšernajev), 4. Narva (Viktor Holostõh).

Vanusegrupis +45 kohtusid esimeses mängus Jõhvi ja Ivangorod. Õnn oli Jõhvi poolel ja nad võitsid 6:3. „Väga põnev kohtumine paljude võimaluste ja väravatega. Mõlemale meeskonnale tuleb jagada tunnustust, sest näidati väga küpset jalgpalli,“ lausus Toštšev.

Järgmises mängus kohtusid Sankt-Peterburgi Neva-Sport ja Ivangorod. Ivangorod ehitas oma mängu targalt üles ja 6 minutit enne kohtumise lõppu juhtis 4:2. Paraku andis tunda Ivangorodi lühike pink ja Sankt-Peterburgi meeste visadus, kes võitsid lõpuks 8:4.

Otsustavas kohtumises pakkusid Jõhvi ja Neva-Sport kogu turniiri vaatemänguliseima vastasseisu. Kokkuvõttes sai 3:1 võidu Jõhvi. „Oli kõike, nii meeste vahelist visa võitlust, kui järeleandmatust ja emotsioone,“ iseloomustas Toštšev kohtumist.

Tulemused: 1. Jõhvi (meeskonna parim mängija Viktor Januškevitš), 2. Neva – Sport (Grigori Kramarovski) ja 3. Ivangorod (Dmitri Maslov).

Eriauhinna sai meeskonna Neva-Sport juht Dmitri Korolev seoses eelseisva juubeliga ja Dmitri Vanjukov, kui turniiri kõige kogenum mängija.