10.2022

15:41

Coolbet rahvaliiga A-tasandi finaalis kohtuvad Lebo Ülesanne ja FC Kohvile

Coolbet rahvaliiga A-tasandil on selgunud meeskonnad, kes asuvad 28. oktoobril A. Le Coq Arenal heitlema võidu nimel.

Nädalavahetusel toimunud poolfinaalis pidas FC Lebo Ülesanne tulise heitluse FC Taritu meeskonnaga. Kodumeeskond Taritu asus kohtumist juhtima juba kuuendal minutil, kuid avapoolaja lõpuks pööras Lebo Ülesanne seisu enda kasuks, kui jala said valgeks Ainar Levandi ja Lauri Lend. Teisel poolajal kindlustas Sten Sinisalu seisu veelgi, kuid Taritul õnnetus läbi Mark Kristjan Pitki penalti mängu tagasi tulla. Kohtumise lõpuminutid kujunesid äärmiselt põnevaks, kui Taritu poolelt teenisid punase kaardi nii Martin Prostang kui ka ka värava autor Pitk. Sellele vaatamata jõudis Taritu siiski viigini, kui lisaminutitel tegi skoori Kristo Kallas. See tähendas ühtlasi, et võitja välja selgitamiseks võeti appi penaltiseeria. Vaatamata tublile tagasitulekule, pidi Taritu siiski kaotust tunnistama, kui Lebo Ülesanne edenes 3:2 võiduga finaali. Lebo Ülesanne on ka varasemalt rahvaliiga finaalis osalenud kui 2019. aastal krooniti nad võitjaks 5:2 tulemusega JK Pärnu Sadama vastu.

Varasemalt oli finaalipääsu kindlustanud FC Kohvile, kes alistas hilisest väravast FC TRT77 / RA BBQ 1:0. Kohtumise ainsa värava lõi 82. minutil Joonas Lepp. Kahel viimasel aastal on FC Kohvile jõudnud veerandfinaali, kus on tulnud tunnistada vastavalt FC Pelgu City ja Kohtla-Nõmme paremust.

A-tasandi finaal peetakse 28. oktoobril A. Le Coq Arenal algusega kell 19.00. Mängu otseülekannet näeb jalgpall.ee vahendusel.