25

08.2023

11:42

VIDEOMEENUTUS | Meeste koondis mängis Rootsiga kodumurul enam kui 20 aastat tagasi

9. septembril kohtub Eesti meeste jalgpallikoondis A. Le Coq Arenal EM-valikmängus Rootsiga. Läänenaabritega kohtuti Eestis viimati enam kui veerand sajandit tagasi.

Rootsi rahvusmeeskond käis Eestis viimati 26 aastat tagasi, kui Kadrioru staadionil toimunud MM-valikmängus alistati eestlased tulemusega 3:2.

Rootslaste üheväravalise võiduga lõppenud kohtumist alustas võimalusterohkemalt külalisvõistkond. Rootsi juhtvärava vormistas Martin Dahlin 13. mänguminutil. Teise poolaja alguses teenisid rootslased penalti, mille Pär Zetterberg realiseeris. Väravasuul seisnud Mart Poom aimas küll palli suuna ära, kuid sellest ei piisanud ning eestlased jäid kaheväravalisesse kaotusseisu. Vastaste kolmanda tabamuse lõi 71. minutil Kennet Andersson.

Kohtumise lõpus said hoo sisse ka eestlased. Esimesena vähendas 76. minutil kaotusseisu Andres Oper, kes nurgalöögijärgselt löögile pääses ning koondises oma debüütvärava lõi. Teise tabamuse vormistas mõni minut hiljem Marko Kristal, kes Urmas Kirsi söödu realiseeris. Kuigi Eesti suutis kaks väravat tagasi lüüa, lõppes kohtumine Rootsi 3:2 võiduga.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Eesti koosseisu kuulusid Mart Poom, Marek Lemsalu, Sergei Hohlov-Simson, Urmas Kirs, Janek Meet, Liivo Leetma, Meelis Rooba, Andres Oper, Marko Kristal, Martin Reim, Indrek Zelinski, Kristen Viikmäe, Mati Pari ja Argo Arbeiter.

Läbi aegade on Eesti ja Rootsi vastamisi olnud 18 korda, viimati 2021. aastal Stockholmis, kus võõrustajad olid paremad tulemusega 1:0. FIFA edetabelis paikneb Rootsi kõrgel 23. kohal.

9. septembril toimuva Eesti – Rootsi EM-valikmängu pääsmed on müügil Piletilevis ja Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel, kus kõigil soovijatel on võimalik leida endale sobiva hinnaklassi ja istekohaga pääse. EJL tuletab meelde, et pääsmete edasimüük (sh välisfännidele) või piletite kasutamine kommertseesmärkidel (sh loosimised vms) on ilma EJLi nõusolekuta keelatud.

Pildil Andres Oper. Foto: Lembit Peegel