17

11.2023

21:16

VIDEO | U21 koondis püsis kolmekordse Euroopa meistri vastu lõpuminutiteni mängus, kuid kaotas 1:4

Eesti noormeeste U21 koondis kohtus täna, 17. novembril EM-valiksarjas võõrsil Saksamaaga. Kuigi U21 vanuseklassis kolmel korral Euroopa meistriks kroonitud Saksamaale anti kõva lahing, tuli leppida vastase 4:1 paremusega.

Paderbornis Home-Deluxe Arenal toimunud mängu domineerivamaks pooleks oli kodumeeskond, kes valdas palli ning valmistas eestlastele peavalu teravate läbisöötude ja positsioonirünnakutega. Eestlased proovisid seevastu nõelata kiirete äärevahetuste ja vasturünnakutega. Mäng algas lahtiselt ja ärevalt. Sakslastel õnnestus esimese veerandtunni jooksul kahel korral raame tabada ning avapoolaja vältel näidati korduvalt teravust, ent Eesti tegutses kaitses eeskujulikult ning mitmel juhul säras ka väravasuud kaitsnud Kaur Kivila.

Eesti avapoolaja parimaks võimaluseks võiks lugeda 26. minutil aset leidnud rünnaku, mille tulemusena sai löögile Daniel Luts, ent Saksamaa puurilukk püüdis palli. 39. minutil asus Saksamaa mängu juhtima, kui karistusala tagant saatis palli postipõrkest võrku Maximilian Beier.

Teisel poolajal oli mängu iseloom sarnane esimesel poolajal nähtuga. 53. minutil jõudis Saksamaa oma teise väravani, kui Eesti kaitsjatele avaldati korralikku survet ning sellest tekkinud segaduse kasutas ära Youssoufa Moukoko. 57. minutil sekkusid Eesti poolelt mängu Danil Kuraksin ja Aleksandr Šapovalov, kes sepistasid 7 minutit hiljem värava: kapten Kevor Palumetsa pallivõidu järel leidis Šapovalov suurepärase sööduga Kuraksini, kes pääses vastase väravavahiga üks-ühele ning lahendas olukorra meisterlikult.

Eesti sai väravast kõvasti indu juurde, tegutsedes kaitses distsiplineeritult ning kujutades Saksamaa kaitsjatele kõrge surve näol kõvasti peavalu. Mängu lõppseisule said paraku saatuslikuks lõpuminutid, kui nii 88. kui mängu neljandal üleminutil sai jala valgeks Rocco Reitz.

„Oli teada, et tuleb raske mäng  Saksamaa on Saksamaa ja kõige tähtsam on kaitsetöö," rääkis koondise peatreener Sander Post. „Ei teadnud, milliseks see mäng täpselt kujuneb ja kui võrdväärne vastane me neile oleme. Enamuse ajast olime üsna madalale surutud, aga me mängisime hingestatult, kaitses kõik pingutasid ja võitlesid nii palju, kui kellelgi sees oli. Teisel poolajal suutsime ka mängu tagasi tulla. Proovisime lõpus viiki kätte saada, aga pidime selleks kuskil riske võtma. Vastase kvaliteet on nii kõrge, et kui natukenegi kuskilt mängu avasime, karistati see ära," ütles Post.

Tänases mängus tegi U21 koondise särgis debüüdi keskkaitsja Robert Veering, kes sai kirja täismängu. „Meil oli mitmeid mängijaid, kes ei olnud selles valiktsüklis veel väga palju mänginud. Teadsime, et nad saavad hästi hakkama ja nad said ka väga hästi hakkama. Mul ei ole mängijatele ühtki etteheidet. See oli maksimumpingutus ja täna peame leppima sellise tulemusega," sõnas Post.

Eesti U21 koondist ootab järgmine mäng ees teisipäeval, 21. novembril kell 18, kui võõrsil minnakse vastamisi Bulgaariaga, kes leppis täna Kosovoga 2:2 viiki. Sofias Slavia staadionil toimuvast mängust näitab otsepilti Soccernet TV.