15

08.2023

17:48

VIDEO | U16 koondis tunnistas Lõuna-Soome eakaaslaste nappi paremust

Eesti noormeeste U16 koondis läks täna, 15. augustil mitteametlikus maavõistluses vastamisi Lõuna-Soome eakaaslastega, mis lõppes vastase 2:1 võiduga.

Mäng algas väga tasavägiselt ja kompivalt ning kumbki võistkond liigselt riske võtta ei soovinud. Aegamisi haaras Eesti mängulise intsiatiivi enda kätte ning esimese lubava momendini jõuti 9. minutil, kui äärekaitsjana tegutsenud Markus Kasemaa Jarl leidis hea sööduga ründaja Marten-Chris Paalbergi, kes tabas palli ebaõnnestunult. Järjepanu häid võimalusi loonud Eesti jäi aga 27. minutil kaotusseisu, kui Lõuna-Soome rünnaku kulminatsioonina võitis palli Samuel Ramos, konksutas end kaitsjatest mööda ning toimetas palli võrku. Ligi kümme minutit hiljem oli sama mängija taas resultatiivne, sedapuhku pika palli järel edukast sööstust Eesti kaitseliini taha. Eesti üks parimaid võimalusi avapoolajal sündis teisel üleminutil, kui sisseviske järel säilitas Paalberg edukalt palli ning purjetas vastase kasti, ent lööks läks värava alumisest tagumisest nurgast napilt mööda.

Teine poolaeg algas taas eestlaste initsiatiivikal ründamisel. 52. minutil tabas posti Emil Dolgov. Hetk hiljem sai löögile Marten-Chris Paalberg. Kümmekond minutit hiljem teenis heast kohast karistuslöögi Jakob Oja. Karistuslööki läks sooritama Artjom Truuväärt, kuid löök tabas latti. Eesti aktiivne ründamine jätkus: löögile pääsesid veel Artur Muhhin ja Nikita Kalmõkov. Õhus olnud värav sündis 69. minutil, mil täpne oli Muhhin, kes pääses kaitsjatest mööda ning lõi palli väravasse. Minut peale Eesti väravat näitas head löögitäpsust soomlaste ründaja Osagic Orjunbowa, kelle kastijoonelt sooritatud löögi Eesti väravavaht tõrjus. Mängu viimastel minutitel tegi Nikita Kalmõkov mitmeid pallivõitmisi, mis aitasid Eestil veel rünnakule joosta, kuid teist väravat lüüa ei õnnestunud.

Peatreener Andres Operi sõnul oli mängus kõike. „Oli head survet ja häid võimalusi. Korralik rahvusvaheline mäng, mida iga nädal poisid ei saa. Meil oli võimalusi ka võita, kuid väiksed mõõnad tulid sisse, aga me tulime nendest välja,” võttis Oper mängu kokku.

Vaata mängu tipphetki siit:

Noormeeste U16 koondist ootavad tänavu ees mitmed ühised treeningud ja laagrid. Kavas on ka traditsioonilised maavõistlused, kus kohtutakse lisaks Lõuna-Soomele ka Saksamaa, Põhja-Iirimaa ning Soome eakaaslastega.