12

06.2019

01:45

VIDEO │ Õhtu, mis kuulus Saksamaale

Eesti A-koondis sai EM-valiksarjas kirja kindla kaotuse, kui võõrsil vannuti Saksamaale alla 0:8.

Mainzis toimunud mängus pidi kodupublik ootama esimest väravat veidi vähem kui kümme minutit, mil skoori avas Marco Reus. Sakslased otsustasid mängu saatuse juba avapoolajal, sest 26. minutiks haarati neljaväravaline eduseis. 17. minutil sai tabamuse kirja Serge Gnabry, kolm minutit hiljem Leon Goretzka ja 26. minutil realiseeris penalti Ilkay Gündogan. Poolajavileks oli seis 5:0 tänu Reusi karistuslöögile.

Teisel poolajal lõid võõrustajad meie võrku veel kolm vastuseta palli. 62. minutil sahistas võrku taas Gnabry, 79. minutil lõpetas külmavereliselt rünnaku vahetusest sekkunud Timo Werner ja viimase tabamuse sai enda nimele 88. minutil Leroy Sane.

Teises meie alagrupi mängus alistas Põhja-Iirimaa võõrsil 86. minuti Paddy McNairi väravast 1:0 Valgevene. Põhja-Iirimaa on teeninud neljast mängust maksimaalsed 12 punkti, Saksamaa on samuti vaid võite tunnistanud ning asub üheksa punktiga teisel kohal. Seni kaks matši pidanud Holland on kolme punktiga tabelis kolmas. Eestil ja Valgevenel on seni punktiarve avatamata, kuid Eesti on pidanud kolm ja Valgevene neli mängu.

Järgmisena ootab meid ees just kohtumine Valgevenega, keda me võõrustame A. Le Coq Arenal 6. septembril kell 19.00. Kolm päeva hiljem ootab meid samuti ees kodumäng, kui meile tuleb külla Holland.