21

11.2023

13:30

VIDEO | Noormeeste U17 koondis pidi tunnistama Rumeenia paremust

Eesti noormeeste U17 koondis mängis täna, 21. novembril viimase mängu Rumeenias toimunud EM-valikturniiril, kui vastamisi mindi võõrustajariigi eakaaslastega. Mäng lõppes Rumeenia noorte 3:0 võiduga.

Mäng algas tasavägiselt ja võitluslikult ning mõlemad avaldasid vastasele kõva survet, ent esimese 20 minuti jooksul kumbki sihini ei jõudnud. Rumeenia avas mängu väravate arve 23. mänguminutil, kui kiire äärevahetuse tulemusena pääses löögile Alexandru-Constantin Stoian. Eesti väravasuud kaitsnud Jan Martti Vainula küll tõrjus, ent lahtiseks jäänud pallil oli esimesena jaol Vlad Oarga, kes lükkas selle võrku. Kodumeeskond jõudis teise tabamuseni 40. minutil, kui karistusala lähistelt toimetas madala löögiga palli võrku Mihai-Vladut Toma.

Eesti parimad võimalused sündisid teisel poolajal. 61. minutil võeti üles lubav rünnak, kui meeskonna kapten Patrik Kristal leidis pika sööduga Tony Varjundi, kes saatis omakorda palli karistusalasse. Söödu järel pääses hästi löögile Matthias Limberg, ent vastase puurilukk sai sõrmed vahele ning lükkas palli üle raamide. Teine suurepärane võimalus leidis aset 83. mänguminutil, kui läbi Vainula pika söödu ja Limbergi pikenduse jõudis pall Kristalini, kes leidis hea sööduga taas üles Limbergi, ent madal löök läks napilt tagumisest postist mööda. Mängu üleminutitel teenis Rumeenia nurgalöögiolukorrast penalti, mille realiseeris David-Andronic Popa.

Täna läks veidi aega sellele, et mängu sisse saada," rääkis Eesti U17 koondise peatreener Marko Pärnpuu. Vastane oli küll domineerivam pool ja pall oli rohkem meie väljakupoolel, aga mida aeg edasi, seda enam hakkasime mängima sellist mängu nagu meie tahtsime ja leidsime erinevaid käike ettepoole. Esimesel poolajal ühtki supervõimalust ei tekkinud, aga ei saa ka öelda, et oleksime mängust väljas olnud," ütles Pärnpuu.

Vastase väravad olid välditavad. Teisele poolajale läksime vastu julgema taktikaga, mis jättis vastasele ruumi vasturünnakutes ja väravavaht päästis meid mitmel korral. Kolmas värav oli mängule mõru punkt. Lõppseisu pealt on seda keeruline öelda, aga tegelikult usun, et meil oli võimalus täna miskit korda saata. Samas on meie puhul ülioluline, et selleks peab kõik sajaprotsendiliselt õnnestuma ja täna nii ei läinud," sõnas Pärnpuu.

Meeleolu oli riietusruumis nukker, mis näitab, et see läheb poistele korda. Poisid on praegu oma jalgpalliteekonna alguses  suured asjad on ees ning oluline on püsi tõusta ja edasi minna," lisas Pärnpuu.

EM-valikturniiri järel pääseb igast alagrupist Eliitringi kaks parimat meeskonda. Eesti alagrupis olid edukaimad Prantsusmaa ja Rumeenia, kes teenisid 5 punkti. Kolmanda koha teenis Norra, kes leppis kõikide vastastega viiki, Eesti saldoks jäi punkt 2:2 seisuga lõppenud mängust Norraga. Kindlasti oli see üks tugevamaid alagruppe üldse. Turniirile tagasi vaadates jääb enim kripeldama, et kuigi tänane lõppseis seda ei näita, oli meil reaalne võimalus tabelis kõrgemal lõpetada. Samas ei ole mul poistele midagi ette heita: kõik, kes väljakul käisid, andsid endast maksimumi ja midagi tegemata ei jäetud," ütles Pärnpuu lõpetuseks.