12

10.2023

18:31

VIDEO | Noormeeste U17 koondis jäi Tšehhile kindlalt alla

Eesti noormeeste U17 koondis pidas täna, 12. oktoobril koduse maavõistlusmängu Tšehhiga, kelle vastu saadi kirja 0:3 kaotus. Meeskonnad kohtuvad taas 15. oktoobril.

Vastane avas mänguskoori 10. minutil, kui läbisöödu järel lahendas üks-ühele rünnakumomendi Adam Sosna ning 21. minutil tõi nurgalöögijärgses olukorras kaheväravalise edu tabloole Jiri Micek. Avapoolaja teises pooles oli teravamaks võistkonnaks Eesti. Üks parimad võimalusi leidis aset 25. minutil, kui Tony Varjundi söödu järel mängis end efektselt löögile Aleksandr Lohmatov, ent vastase puurilukk tõrjus. Poolaja viimastel minutitel näitasid Varjund, Lohmatov ja Patrik Kristal korduvalt head minekut, ent olukordi resultatiivselt lõpetada ei õnnestunud.

Avapoolaja lõpus haaratud initsiatiivi võtsid Eesti noormehed kaasa ka teise kolmveerandtunni alguseks, luues järjepanu mitmeid häid momente. Teise poolaja ainsa tabamuse eest kandsid hoolt siiski Tšehhi noored: taas näidati teravust nurgalöögijärgses olukorras, kui jala sai valgeks Lukas Moudry. Eesti koondise teise poolaja parim šanss sündis 74. minutil, kui kõrge surve tulemusena sai lubavalt löögile minna Matthias Limberg, ent pall võttis vastase jalast rikošeti ning tabas posti.

Meil oli väga häid perioode, neid peab lihtsalt rohkem olema. Olen rahul teise poolaja esimese poolega. Jätsime mitmed võimalused kasutamata ning kui soovida tšehhisuguse võistkonna vastu midagi kätte saada, tuleb ära lüüa," ütles Eesti U17 koondise peatreener Marko Pärnpuu. Julgen öelda, et selliseid mänge nagu tänane kahjuks enamus meie võistkonnast iganädalaselt ei saa. Peame juurde panema ja ma näen, et meil on võimalik seda teha. Kaotada ei taha keegi, midagi võiks näppude vahele ikkagi jääda."

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Eesti ja Tšehhi kohtuvad taas sel pühapäeval, 15. oktoobril, TNTK staadionil kõlab avavile kell 15.00. Pääsmed on saadaval Piletilevis ja EJLi kodulehel, otsepilti vahendab Jalgpall.ee.