28

06.2023

16:22

VIDEO | Neidude U17 koondis alustas Balti turniiri võiduga Läti üle

Neidude U17 koondis mängis täna, 28. juunil Lätis toimuval Balti turniiril esimese kohtumise, kus Läti eakaaslaste üle võeti 2:1 võit.

Kohtumise esimesel veerandtunnil oli pallivaldamise ja ohtlike võimaluste tekitamise protsent kindlalt Eesti koondise kasuks. Esimest korda sahises võrk aga hoopis eestlaste väljaku poolel, kui vastased 16. minutil tsenderdusega värava all enda mängija leidsid, kes esimese puutega palli väravavahi selja taha saatis. Kohtunik fikseeris olukorras suluseisu.

Eesti esimene paljulubav olukord tekkis 22. minutil, kui nurgalöögi järgselt värava all löögile pääseti. Kõigepealt tõrjusid pealelöögi vastase kaitsjad, jätkuolukorras tabas Katriin Rodi löök aga latti. Neli minutit hiljem asus Eesti kohtumist juhtima, kui Anželika Jotkina konksutas end kolme Läti koondise mängija vahelt läbi ning saatis enesekindlalt palli värava paremasse nurka.

Läti viigistas seisu 53. minutil, kui vasakult äärelt tsenderdatud pall värava ees tähelepanuta jäetud Rendija Baltrušaite leidis, kes söödu realiseeris. Eesti koondis ei lasknud lätlastel viigiseisu rõõmu kaua nautida ning lõi oma teise värava minut aega hiljem. Loviise Männiste söötis palli liini taha suundunud Jotkinale, kes vastaste väljaku poole keskosast rünnakule pääses ning palli väravavahi alt läbi mängis.

Teise poolaja lõpus jäi mõlemal võistkonnal suurepärane võimalus kasutamata. 88. minutil üllatas Eesti koondise mängija Marta Panova vastast kauglöögiga, mis napilt üle värava lendas ning teisel lisaminutil sahitasid lätlased värava küljevõrku. Realiseerimata olukordade järel vilistas kohtunik mängu lõppenuks ning Eesti koondis lahkus väljakult 2:1 võiduga.

Koondise peatreener Anastasija-Grazyna Shcherbachenia ütles kohtumise järel, et tegu oli äärmiselt emotsionaalse mänguga, kuid tüdrukud said hästi hakkama. „Minu jaoks on koondise mängijad uued, aga nad said suurepäraselt hakkama. Nad olid väga tublid, et suutsid nii palava ilmaga lõpuni mängida ja vastastele ohtlikud olla,” ütles  Shcherbachenia.

Shcherbachenia lisas, et reedeseks mänguks Leeduga tahab võistkond kaasa võtta tänasest saadud emotsiooni. „Kindlasti tahame reedel võita ning võtame sinna kaasa tänased emotsioonid, samuti tahame pöörata rohkem rõhku paremale kaitsetööle,” ütles peatreener.

Vaata mängu tipphetki siit:

Lätis toimuval Balti turniiril on täna, 28. juunil kell 19.00 võistlustules ka neidude U19 koondis, kes kohtub Läti eakaaslastega. Mängu otsepilti on võimalik jälgida sportacentrs.com veebilehel. Neidude U17 koondise turniiri teine kohtumine toimub kahe päeva pärast, 30. juunil kell 14.00, mil vastaseks on Leedu võistkond.