25

08.2023

18:55

VIDEO | Neidude U15 koondis tunnistas Balti turniiril Fääri saarte paremust

Neidude U15 koondis jätkas täna, 25. augustil võistlemist Leedus toimuval Balti turniiril, kus tuli tunnistada Fääri saarte eakaaslaste 5:2 paremust.

Esimese poolaja alguses tuli mõlemalt koondiselt rohkelt pealelööke, ka raamidesse, kuid ükski võimalus ei realiseerunud. Eesti väravas seisnud Irina Kozljajeva näitas olulistel hetkedel meisterlikkust, et enda seljatagune puhas hoida, kuid nullimäng paraku ei õnnestunud. Fääri saarte koondis asus kohtumist 22. minutil juhtima – Kara Sigurdsson sai söödu liinide taha, mängis end vastu tulnud väravavahist mööda ning lennutas palli tühja väravasse. Kuus minutit hiljem suurendas vastane Sigrid Hansdottiri tabamusest edu kaheväravaliseks.

Pooltunnil vähendasid eestlased kaotusseisu minimaalseks, kui Jelizaveta Južaninova Frida Gabrieli antud nurgalöögi võrku toimetas. 40. minutil sündis eestlaste omavärav, mis vastase eduseisu uuesti kasvatas. Esimese kolmveerandtunni ainsal üleminutil toimetas Gretlin Pihlak karistuslöögi otse väravavahi selja taha ning riietusruumi mindi seisul 2:3.

Üheväravalises edus teisele poolajale vastu läinud fäärlased lõid oma neljanda värava 46. minutil. Hansdottir pressis end kaitsjast mööda ning lõi madala palli värava paremasse nurka. Vastased otsustasid lõppseisu 76. minutil, kui Sara Benjaminsen karistusala äärest palli ristnurka tõstis.

Koondise peatreener Ljubov Maksimova sõnul jäi täna julgestusest puudu. „Me ei saanud täna vastaste pikkade pallidega hakkama, kaitseliinis oli julgestusest natuke puudu ja lihtsalt ei saanud vastaste mänguga kaasa. Pühapäeval peame Leedu vastu kindlasti kaitsetegevusele rohkem keskenduma ja olema duellides tugevad,“ ütles Maksimova.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Balti turniiri viimane kohtumine ootab Eesti neidude koondist ees pühapäeval, 27. augustil kell 12.00, kui vastamisi minnakse võõrustajariigi Leedu eakaaslastega. Mängu otsepilti on võimalik jälgida Futbolas TV vahendusel.