27

09.2023

15:05

VIDEO | Neidude U15 koondis leppis sõprusturniiril Türgi paremusega

Eesti neidude U15 koondis jätkas täna, 27. septembril võistlemist Põhja-Makedoonias toimuval UEFA sõprusturniiril, kus vastamisi mindi Türgiga. Kuigi vaheajale mindi väravateta viigiseisul, siis teise poolaja tabamustest tunnistati vastase 2:1 paremust.

Kohtumise algus oli eestlannade jaoks rabe – otsuste tegemisel kiirustati ning sisse tulid lihtsad eksimused. Vastast suudeti küll pooltunnini kenasti kontrolli all hoida, kuid iga minutiga hakkas Türgi üha paremaid võimalusi tekitama. Ohtlikuim olukord tekkis 32. minutil, kui vastane suutis Eesti kaitsemängija üle mängida ning nahkkera vastu tulnud väravavahi alt läbi lüüa. Eesti õnneks veeres pall napilt väravast mööda. Ka ülejäänud olukorrad lõppesid kas väravapostide kõrval või sekkus otsustavatel momentidel Eesti väravasuul seinud Kristiina Rander. Vaheajale mindi väravateta viigiseisul.

Teiseks poolajaks vahetas Eesti suurema osa oma koosseisust välja ning saatis platsile värsked jalad. Hetke suutsid eestlannad mängu enda käes hoida, kuid siis jätkas Türgi sellega, millega esimesel poolajal pooleli jäädi – pallivaldamise ja kõrge pressiga. Survestamise tulemusena kirjutati juhtvärav enda nimele 53. minutil. Türgi leidis Eesti liinide vahel vaba ruumi, kust tõusta ning sööduga leiti eestlanna selja tagant välja astunud Buket Özsoy, kes palli puuriluku alt läbi mängis.

Eesti nurgalöögi järgselt astus Türgi uuesti kontrarünnakusse, mis viis hetke pärast kaheväravalise eduni. Rünnaku lõppfaasis võeti karistusala joone ees ründaja määrustevastaselt maha ning vastased teenisid karistuslöögi. Seda toimetama läinud Elvin Balci suunas palli kindlalt üle müüri ja üle väravavahi lati alla võrku.

Eesti auvärav sündis kohtumise viimasel minutil, kui paremalt äärelt tõusnud Gretlin Pihlak läks tsenderdama värava ette jõudnud Rianna Väärsile. Pihlaku löök oli aga niivõrd täpne, et pall lõpetas väravavahi selja taga seesmises küljevõrgus. Viigiväravaks enam aega ei jagunud ning neidude koondis lõpetas kohtumise tulemusega 1:2.

Sõprusturniiri esimeses kohtumises jäädi 2:4 alla Rumeeniale. Viimane võimalus turniiritabelis punktiseis avada tekib neidudel laupäeval, 30. septembril kell 11.00, mil neid ootab ees Põhja-Makedoonia. Kohtumise otsepildile on võimalik kaasa elada Makedoonia jalgpalliliidu Youtube'i kanalil.