25

09.2023

14:56

VIDEO | Neidude U15 koondis alustas sõprusturniiri kaotusega Rumeeniale

Eesti neidude koondis mängis täna, 25. septembril esimese kohtumise Põhja-Makedoonias toimuval UEFA sõprusturniiril, kus tuli tunnistada Rumeenia eakaaslaste 4:2 paremust.

Kohtumine algas pigem Rumeenia domineerimisega, kes äärtel rünnakuid ehitas ning löögile pääses. Eesti väravasuul seisnud Irina Kozljajeva pidi tegema mitmeid tõrjeid, et enda seljatagune puhtana hoida. Paraku muukisid vastased Eesti kaitseliini ja väravasuu lahti kohtumise 12. minutil, kui löögile pääses Mara Ciortea.

Eestil kulus kohtumise viigistamiseks kuus minutit – oskusliku söödukombinatsiooni tulemusel pääses vasakult äärest rünnakule Gretlin Pihlak, kelle vastased karistusala lähistel määrustevastaselt maha võtsid. Teenitud karistuslööki toimetama läinud Jelizaveta Južaninova lõi palli kindlalt võrku. Kuna löök oli planeeritud täpselt lati alla, ei suutnud väravavaht pallile käsi vahele panna.

Poolaja teises pooles jäi Eesti uuesti rumeenlannade korraliku surve alla, mille tulemusel sündis vastastele ka kaks väravat. Kõigepealt suurendas edu esimese värava autor Ciortea. Kolmanda tabamuse sai Rumeenia kirja 34. minutil, kui nurgalöök oskuslikult värava alla mängiti. Kuigi esimese hooga ei pääsenud Ciortea löögile, sest Eesti mängijad olid ees, siis tsenderdus paremalt äärelt värava ette oli tal piisavalt täpne, et leida võistkonnakaaslane Sophoe Cojanu, kes palli peaga võrku saatis. Kohe pärast seda oli Rumeenial võimalus lüüa ka oma neljas, kuid viimasel hetkel tõi Sofia Tarassova nahkkera joone pealt ära. Vaheajale mindi niisiis Rumeenia 3:1 eduseisus.

Teise kolmveerandtunni alguses oli Eestil hea võimalus kaotusseis minimeerida, kui Rianna Väärsi end välja tulnud väravavahist mööda mängis ning kaitsemängijaga duelli asus. Paraku jäi selles olukorras peale rumeenlanna, kes palli üle otsajoone klaaris. Väärsi parandas vea 59. minutil. Anastasija Južaninova võitles karistusalas palli enda valdusesse, söötis selle värava ees seisnud Väärsile ning viimane lõi palli kindlalt väravavahi selja taha. Eesti teisele väravale vastas Rumeenia kohe oma neljandaga, mille nad kauglöögist realiseerisid. Viimasel pooltunnil enam väravaid ei löödud ning Eesti pidi esimeses kohtumises tunnistama Rumeenia 4:2 paremust.

Neidude U15 koondist ootab järgmine UEFA sõprusturniiri kohtumine ees kolmapäeval, 27. septembril kell 13, kui vastamisi minnakse Türgi eakaaslastega. Kohtumise otsepildile on võimalik kaasa elada Makedoonia jalgpalliliidu Youtube'i kanalil.