14

07.2023

21:39

VIDEO | Naiste koondis jäi Türgile kindlalt alla

Eesti naiste koondis kohtus täna, 14. juulil Kadrioru staadionil Türgiga, kelle vastu saadi kirja 0:3 kaotus.

Türgi koondis näitas oma võimu juba mängu esimestest hetkedest, kui Eesti kaitseliin pandi korraliku surve alla. Mänguline initsiatiiv kandis vilja 11. minutil: türklastel õnnestus vahelt lõigata Eesti tagasisööt ning kuigi Karina Kork suutis esimese pealelöögi tõrjuda, saatis Ebru Topçu palli siiski võrku. Sinisärgid taastusid ehmatusest kiiresti ning viigiväravale oldi väga lähedal juba mõned minutid hiljem, kui Vlada Kubassova proovis kauglöögiga kavalalt ära kasutada olukorra, kus vastase puurilukk oli kaugele välja tõusnud, ent löök oli ebatäpne. Edasine poolaeg kujunes võrdlemisi tasavägiseks. Kolmveerandtunni keskpaigas proovis karistusjoone lähistelt õnne Kristina Bannikova, kuid Gamze Nur Yaman tõrjus löögi. Vaheajapausile siirduti Türgi üheväravalises eduseisus.

Türgi alustas ka teist poolaega võimsa minekuga ning mängu lõppseis vormistati ära esimese kümne minutiga: 48. minutil oli täpne Emine Ecem Esen ning neli minutit hiljem sahistas võrku Busem Seker. Eesti koondise teise poolaja parim võimalus leidis aset 71. minutil, kui vahetusest sekkunud Emma Treibergi suurepärase eeltöö järel pääses terava nurga alt löögile Lisette Tammik, kel paraku võimalust realiseerida ei õnnestunud.

Maavõistlusmängus Türgiga tegid naiste koondise särgis debüüdi vahetusest sekkunud äärekaitsjad Annegret Kala ja Anette Salei.

Eesti ja Türgi kohtuvad Kadrioru staadionil taas esmaspäeval, 17. juulil kell 19.00. Pääsmed mängule on saadaval Piletilevis ja Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel ning otsepilti on võimalik jälgida Soccernet TV vahendusel.