01

12.2023

18:52

VIDEO | Naiste koondis alistas tasavägises Rahvuste liiga kohtumises Kasahstani

Eesti naiste koondis jätkas täna, 1. detsembril võistlemist UEFA Rahvuste liigas, kus vastamisi mindi Kasahstaniga. Esimese poolaja tabamuse toel võttis Eesti vastase üle 1:0 võidu.

Eesti koondis asus kohtumist kiirelt juhtima, kui juba kuuendal minutil Kristina Bannikova palli vastase väravavahi selja taha saatis. Küljesisseviske järel mängis Vlada Kubassova nahkkera värava ette, mis rikošetist Bannikova jalani jõudis, kes ühe puutega resultatiivsust näitas. Eestil oli võimalus eduseis duubeldada 33. minutil, kui Bannikova antud nurgalöögi järel pääses naiskonna kapten Kairi Himanen peaga löögile, kuid Kashastani puurilukk oli jaol.

Kohtumise esimene poolaeg kulges naiskondadel küllaltki tasavägiselt – kuigi Eestile pakuti paremaid võimalusi, ei suudetud neist ühtki realiseerida ning vaheajale mindi 1:0 eduseisul.

Teisele kolmveerandtunnile tuli Kasahstan vastu jõulisemalt ning hoidis palli rohkem Eesti naiskonna väljaku poolel. Kasahhid vormistasid mitmeid pealelööke, kuid raamidesse läinud palle kontrollis väravasuud kaitsnud Karina Kork hästi. Poolaja teises pooles suutis Eesti surve alt välja tulla ning ise ohtlikke momente tekitada. Parimaid võimalusi leidsid Lisette Tammik ja Himanen, kes Kasahstani kauglöökidega üllatasid, kuid paraku läks pall napilt väravast mööda või oli väravavaht oma ülesannete kõrgusel.

Koondise peatreener Anastassia Morkovkina sõnul oli tegu raske mänguga, kuid võit tuli igati teenitult. „Tänu sellele, kuidas tüdrukud väljakul võitlesid ja millise säraga kohtumisele vastu tulid, püsis tahtmine ja võitlusmoment kuni lõpuni. Lõime kiiresti värava ja see andis omakorda jõudu ja energiat edasi mängida ja mitte lasta endale väravat lüüa. Vastasel olid võimalused, aga ma ütleks, et võrreldes Eestis peetud mänguga nad meile nii suurt muret ei valmistanud,“ rääkis peatreener.

Morkovkina lisas, et rõõmu valmistab nii trennides õpitu rakendamine väljakul kui üle pika aja enda seljataguse puhtana hoidmine. „Me pöörasime standardolukordadele ja küljesissevisetele trennides väga palju tähelepanu. Meil on väga hea meel, et see, mis me trennis teeme, peegeldub ka väljakule. Samamoodi oli üks püstitatud eesmärkidest hoida taga null, mis üle pika aja ka õnnestus,“ ütles ta.

Eesti koondis kindlustas võiduga oma alagrupis koha kahe parema naiskonna seas. Lõplik alagrupikoht selgub pärast viimast Rahvuste liiga kohtumist Iisraeliga, mis mängitakse 5. detsembril kell 17.00. Iisrael – Eesti mängu otsepilti on võimalik jälgida Soccernet TV vahendusel.

Eesti, Armeenia, Kasahstan ja Iisrael võistlevad Rahvuste liigas C-tasandil. B-tasandile tõusevad kõik alagrupivõitjad, kolm parimat teise koha omanikku saavad õiguse mängida sõelmänge B-divisjonis väljalangemisohus olevat võistkondadega.