18

11.2023

14:52

VIDEO | Kahel korral kaotusseisu seljatanud U17 koondis võitles Norra vastu välja viigi

Eesti noormeeste U17 koondis pidas täna, 18. novembril teise mängu Rumeenias toimuval EM-valikturniiril, kui vastamisi mindi Norraga. Eesti noormehed tulid kahel korral kaotusseisust välja, lõid mängu viimasel sekundil otsustava värava ning ning avasid magusa 2:2 viigiga turniiril punktiarve.

Norra asus mängu juhtima 7. minutil, kui täpne oli Sean Nilsen Modebe ning see jäi avapoolaja ainsaks tabamuseks. Teise poolaja esimese kümne minutiga tõid aga Eesti noormehed tabloole viigiseisu: 56. mänguminutil võttis koondise kapten Patrik Kristal ette mitu Norra kaitsjat, sättis end karistusalas löögile ning saatis palli värava tagumisse nurka. Kuigi norrakatel õnnestus 75. minutil taas juhtima minna, oli Eestil ka sellele vastus: mängu kuuendal üleminutil tegi Matthias Limbergi värav seisuks 2:2. Mängu lõppseisu otsustanud olukorra algatas Markus Kasemaa Jarli poolt kasti toimetatud sööt: esmalt proovis palli võrku saata Kristal ning kuigi norrakatel õnnestus lööki takistada, toimetas Limberg mänguvahendi väravasse. Vahetult pärast viigiväravat kõlas ka mängu peakohtuniku lõpuvile.

Eesti U17 koondise peatreener Marko Pärnpuu kiitis noormeeste tänast esitust. Kohe mängu algul tekkis meil hea võimalus juhtima minna, aga see jäi kasutamata ja mõned minutid hiljem lõi vastane ära. Kiidaksin väga poisse selle eest, et nii siis kui edaspidi näidati väljakul mängu, mida mina võistkonnalt kõige rohkem ootan: ennastsalgav võitlus, postiivne emotsioon ja rõõm väikestest võitudest. Mängu vältel oli Norra rohkem palliga ja neil oli rohkem võimalusi, aga Patrik tegi seisuks 1:1 ja vastane muutus selle peale rahutuks. Me ei murdunud ka pärast 1:2 kaotusseisu jäämist – tohutu kiitus poistele selle eest – ja üritasime edasi. Võitlesime lõpuni ja saime viimasel sekundil viigi, mis maitseb nagu võit," rääkis Pärnpuu ja lisas, et mängu järel valitsevad võistkonna sees väga head emotsioonid. Tohutu pingutuse eest tulemuse saamine annab väga palju juurde."

Samal ajal kohtusid alagrupis ka Prantsusmaa ja Rumeenia, kelle mäng lõppes 1:1 viigiga. Alagrupist pääseb Eliitringi kaks parimat meeskonda ning lõplik järjestus selgub kolmandal mängupäeval, 21. novembril, kui Eesti läheb vastamisi Rumeeniaga ning Prantsusmaa vastaseks on Norra. Korra käis läbi see, et kõik on võimalik ja meie enda teha, aga eelkõige rõõmustasime tänase saavutuse üle. Norra on väga tugev koondis ja viik maitseb täna tõesti hästi," ütles Pärnpuu lõpetuseks.