24

08.2023

20:31

VIDEO | Kaasik vedas U15 koondise sõprusturniiri esimese võiduni!

Eesti noormeeste U15 koondis avas täna, 24. augustil kodusel UEFA sõprusturniiril võiduarve, kui teisel mängupäeval alistati Aserbaidžaan 2:1. Mõlema Eesti värava autor oli Robert Kaasik, kes jõudis otsustava tabamuseni üleminutitel.

Eesti alustas mängu teravalt ning asus 11. minutil seda igati teenitult juhtima: hea surve tulemusel noppis Robert Mihhalevski keskväljal vastase jalalt palli endale, leidis sööduga ründes tegutsenud Robert Kaasiku ning viimane vormistas tekkinud olukorra enesekindlalt eduseisuks. Aserite väravavõrk sahises teist korda 18. minutil, ent Vjatšeslav Pavlovitši löögi järel tõusnud suluseisulipu tõttu tabamus ei lugenud. Eesti jätkas mängu domineerimist kogu avapoolaja vältel ning järjepanu loodi häid momente, ent neid väravateks vormistada ei õnnestunud. Alates esimese kolmveerandtunni viimasest minutist mängis vastane ühemehelises vähemuses, kui teise kollase kaardi tõttu pidi väljakult lahkuma Renat Mushtakov.

Teisele poolajale tuli Aserbaidžaan vastu uue hingamisega ning ühemeheline vähemus mängupildis ei peegeldunud. Viigiseis toodi tabloole 57. minutil, kui Polad Huseynov pääses kastis vabalt löögile. Meeskonnad mängisid omavahel kui võrdne võrdsega, ent kumbki normaalaja täitudes vastasele liialt ohtu ei kujutanud. Mängu tõid eestlased pöörde üleminutitel: mänguline initsiatiiv haarati taas endi kätesse ning mitme lubava rünnaku järel vormistati neljandal üleminutil võiduvärav. Rünnaku algatas eestlaste pallivõit kesväljal, mille tulemusena said omavahel kombineerida Andreas Põder, Kert Tomingas ja Robert Kaasik ning viimane saatis palli puurilukule püüdmatult alumisse nurka. Peagi kõlanud lõpuvile tähistas Eestile 2:1 võitu.

Koondise peatreener Ludvig Tasane tundis turniiri esimese võidu järel Eesti noormeeste üle suurt heameelt. Kuna tegu on sõprusturniiriga, on see kõige olulisem poistele endale. Loomulikult on see treenerite jaoks samuti tähtis, aga meie teeme kõiki oma tegevusi mängijate pärast. See, et nad tunnevad võidurõõmu, on selle tegevuse juures oluline," rääkis Tasane.

U15 koondise järgmine ja ühtlasi viimane vastane on Bosnia ja Hertsegoviina, kes on turniiril mänginud kaks viiki ja kaks penaltiseeriat. Üht-teist nägime me nende tegevuste kohta Aserbaidžaani analüüsides, aga kõige paremaks indikaatoriks on vast Bosnia ja Hertsegoviina mängude skoorid: nad on kõikidega võrdselt mänginud, keegi ei ole kellestki peajagu üle olnud. Ma loodan, et ka pühapäeval tuleb hea võrdsete lahing, kus on emotsiooni ja kirge  kõike seda, mida jalgpall pakub," sõnas Tasane.

Eesti – Bosnia ja Hertsegoviina mäng peetakse pühapäeval, 27. augustil kell 16 TNTK staadionil. Samal staadionil kohtuvad kell 11 ka Aserbaidžaan ja Moldova. Piletilevis ja EJLi kodulehel on saadaval turniiripassid hinnaga 5 eurot, mis tagavad sissepääsu kõikidele kohtumistele. Tasuta sissepääs kehtib 2017. aastal ja hiljem sündinutele ning LHV Jalgpallikaardi omanikele. Eesti noormeeste kohtumistele saab lisaks staadionile kaasa elada ka jalgpall.ee otseülekannete vahendusel.