21

11.2023

21:07

VIDEO | Hästi alustanud U21 koondis jäi Bulgaariale kindlalt alla

Eesti noormeeste U21 koondis pani täna, 21. novembril koondiseaastale punkti, kui EM-valikmängus mindi vastamisi Bulgaariaga. Kuigi Eesti alustas mängu hästi, lõppes võõrsil toimunud kohtumine kodumeeskonna 6:0 paremusega.

Eesti alustas mängu suurepäraselt: esimese paarikümne minuti vältel hoiti palli, näidati vastase värava all teravust ning loodi lubavaid momente. Avapoolaja teine pool kaldus aga Bulgaaria kasuks ning kodumeeskonnal õnnestus sooritada kuus pealelööki, ent ükski väravas ei maandunud. Vaheajapausile mindi niisiis väravateta viigiseisul.

Teisel poolajal lülitas Bulgaaria järgmise käigu sisse ning mäng kallutati enda poolele. Meeskonna viljakaim periood oli 50.66. mänguminutini, mil Georgi Nikolovi kaks väravat, Asen Mitkovi üks tabamus ja eestlase omavärav tegid seisuks 4:0. Mängu lõpuminutitel vormistas Nikolov kübaratriki ning lõppseisu tõi tabloole Roberto Raychev.

Eesti U21 koondise peatreener Sander Post jäi rahule mängu algusega, ent nägi täna võistkonnas märke väsimusest. Arutasime ka treeneritega, mis teisel poolajal juhtus ja mis selle põhjuseks võis olla. Eks neid põhjuseid oli kindlasti erinevaid. Poolteist mängu suutsime mängida rahvusvahelisel tasemel väga hästi  Saksamaa mängus olime lõpuni sees, Bulgaaria vastu olime esimesel poolajal mängus sees , kuskil sai lihtsalt ramm otsa ja hakkasime tegema suuri vigu," ütles Post, kes pidas murdepunktiks esimest väravat. Esimese poolaja lõpu poole ei teinud me enam asju piisavalt hästi, eriti kaitses. Väga palju võimalusi meil ei tekkinud, aga me ei suutnud kuidagi leida enam seda mängu, mis oli esimese poolaja esimeses pooles."

Vaata kohtumise tipphetki siit

Võidu järel on Bulgaaria alagrupitabelis 9 punktiga kolmas ning on võrdselt punkte teeninud teisel kohal asuva Saksamaaga, kes on mänginud kaks kohtumist vähem. Eesti on seni punkti teeninud septembris Kadrioru staadionil toimunud viigimängust Bulgaariaga ning on tabelis viiendal kohal.

Eesti U21 koondis jätkab EM-valiksarja järgmise aasta septembris, kui kodus võõrustatakse Iisraeli ja Saksamaa eakaaslaseid.

Pildil Eesti kaitsja Kristo Hussar ja Bulgaaria poolkaitsja Nikola Iliev septembrikuus Tallinnas toimunud kohtumises. Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee