31

10.2023

20:44

VIDEO | Eesti naiste koondis alistas Rahvuste liiga kohtumises Armeenia

Eesti naiste koondis võõrustas täna, 31. oktoobril UEFA Rahvuste liiga kohtumises Armeeniat, kes alistati tulemusega 5:1.

Esimene poolaeg algas pigem Eesti taktikepi all. Skoor avati juba seitsmendal minutil, kui Emma Treiberg Armeenia väravavahi haardest palli kätte sai ja selle värava ette suunas. Sealt pääsesid pealelöögile nii Jaanika Volkov kui Mari Liis Lillemäe, kuid väravavaht oli oma ülesannete kõrgusel. Viimasest tõrjest sai palli enda jalale aga Lisette Tammik, kes palli kindlalt väravasse suunas. Seisuks Eestile 1:0.

22. minutil teenis Eesti karistuslöögi, mille järel suurendati eduseis kaheväravaliseks: Lisette Tammik toimetas 35 meetrilt palli karistusalas olnud Treibergini ning viimane lõi palli peaga väravasse. Poolaja viimane ning eestlaste kolmas tabamus sündis 37. minutil, kui Kairi Himaneni efektiivse kannasöödu järel suunas Treiberg nahkkera värava alumisse nurka. Seisul 3:0 mindi ka vaheajale.

Teise kolmveerandtunni alguses sahistas väravavõrku Lillemäe, kes palli üle puuriluku tõstis, kuid kohtunik fikseeris olukorras suluseisu. Pärast mitut paljulubavat võimalust Eesti poolelt, said ka Armeenia mängijad võimaluse, mis 55. minutil realiseeriti: Veronika Asatryan söötis palli Eesti värava all hiilinud Oksanna Pizlova jalale, kes palli ühe puutega Karina Korgist mööda mängis ning tabloole 3:1 kirjutas.

Eesti koondis avas teise poolaja väravaarve 76. minutil, kui Tammiku antud karistuslöögist jõudis pall karistusala keskel olnud Himaneni pea peale. Keskväljamängija lõi palli kaarega üle väravavahi pea ning seisuks teeniti 4:1. Kohtumise viimane värav sündis esimesel lisaminutil Lillemäe tsenderdusest taha posti, kust edasi lendas pall Lisette Tammiku peast Armeenia väravasse.

Eesti naiste koondis on Rahvuste liigas teeninud nelja mängu järel kaks võitu, viigi ning kaotuse. Võistlussarja järgmine kohtumine ootab koondist ees 1. detsembril, mil võõrsil kohtutakse Kasahstaniga.