21

06.2023

01:07

VIDEO | Eesti meeste koondis pidi tunnistama Belgia 3:0 paremust

Teisipäeval, 20. juunil peetud Eesti - Belgia EM-valikmängus pidi Eesti meeste koondis tunnistama A. Le Coq Arenal 11 772 silmapaari ees belglaste 3:0 paremust.

Belgia alustas kohtumist rahulikult ning eestlastel tekkis võimalusi kõrgeks pressinguks värava alla. Kuna mõlemad meeskonnad olid pannud palju rõhku kaitsetööle, ei suutnud ei Eesti ega Belgia kaitsjate vahelt pealelööke sooritada ning 37. minutini püsis tablool 0:0.

37. minutil teenisid külalised eestlaste väljaku poolel mitu järjestikust võimalust, millest viimase realiseerisid nad Romelu Lukaku jalalöögist. Lukaku lisas 40. minutil eestlaste väravavõrku teisegi palli, kui Arthur Theate ta vasakult äärelt teele pandud tsenderdusega üles leidis ning ründaja palli viiekastist võrku sahistas. Vaheajale läksid meeskonnad Belgia 2:0 eduseisul.

Teisel poolajal oli Belgia kahest löödud väravast indu juurde saanud ning mängu üle kontrolli haaranud. Eestlaste rünnakud blokeeriti, asuti kiiretele vasturünnakutele ja vallati palli. Surve avaldamise ja mitmete vahetustega proovis Eesti mängu muutusi tuua, kuid oma tempo leidnud vastased jäid matši lõpuni domineerima. Kolmandal lisaminutil olid taas belglased need, kes värava lõid. Yannick Carrasco tsenderdas karistusalani jooneni, kus ootas seda Johan Bakayoko, kes palli ristnurka virutas.

Vaata mängupäeva kokkuvõtet videost:

Eesti on F-alagrupis teeninud kolme mängu järel ühe punkti. Viigipunkt võeti laupäeval, 17. juunil, kui Eesti mängis Aserbaidžaaniga 1:1 viiki. Lisaks Belgiale, on tunnistatud ka Austria 2:1 paremust.

EM-valiksari jätkub septembris, kui vastamisi minnakse Rootsi ja Belgiaga.