17

10.2023

21:49

VIDEO | Eesti koondis mängis koduses maavõistlusmängus Taiga viiki

Eesti koondis läks täna, 17. oktoobril A. Le Coq Arenal maavõistlusmängus vastamisi Tai koondisega. Tasavägine mäng lõppes teisel poolajal löödud väravatest 1:1 viigiga.

Esimene poolaeg oli tasavägine. Seitsmendal minutil oli Eesti väravale äärmiselt lähedal. Artur Pikk söötis vasakult äärelt palli Sergei Zenjovile, kuid kelle pealelöök oli ebatäpne. Jätkuolukorrast sai Pikk taas palli, kuid ei suutnud seda edukalt väravasse suunata. Kümnendal minutil tegi Eesti ilusat söödumängu, kui Konstantin Vassiljev söötis palli Michael Lilanderile, kes omakorda nahkkera kasti tsenderdas. Kahjuks ei olnud värava eest ühtki meeskonnakaaslast, kes oleks skoori avanud. Olukorrale vastasid hoopis tailased, kes kiirrünnakuga Eesti väravat ohustama tulid, kuid pealelöögi tõrjus Karl Andre Vallner kindlalt.

14. minutil olid vastased taas Eesti karistusala lähistel. Yotsakon Burapha söötis palli Tristan Dole, kes lõi alla vasakusse nurka. Vallner oli aga taaskord oma ülesannete kõrgusel ja sooritas kindla tõrje. Poolaja parim võimalus sündis Eestil 41. minutil: Vassiljev söötis palli läbi vastaste kaitseliini Henrik Ojamaale, kes suunas selle värava ristnurga poole. Paraku löök ebaõnnestus ning nii läksid koondised vaheajale 0:0 viigiseisul.

Teise poolaja alguses võttis Eesti juhtohjad enda kätte ja loodi agressiivseid rünnakuid. 47. ja 55. minutil pääses pealelöögile Henri Anier, kuid esimesel juhul oli vastaste väravavaht omal kohal ning teine löök läks väravast mööda. Kahe Anieri ürituse vahele sai oma võimaluse ka kaptenipaelaga teisele poolajale vastu tulnud Mattias Käit, kes 48. minutil andis terava tsenderduse, mis ootamatult vastaste postist värava ette jõudis. Kuid seal ei olnud kedagi, kes olukorra realiseeriks.

Eesti koondise väravapõud sai aga läbi 71. minutil, kui mängu parimaks valitud Martin Vetkal eduka sööduga Anieri vabaks mängis ja too palli Tai värava tagumisse nurka suunas. Seisuks Eestile 1:0. Eesti sai eduseisu nautida vaid viis minutit, sest nurgalöögile järgnenud olukorrast tsenderdati pall eestlaste värava ette ja Jakkapan Praisuwan lõi palli võrku. Seisuks 1:1.

Mängu lõpus õnnestus mõlemal meeskonnal luua küll ohtlikke olukordi, kuid väravani kumbki enam ei jõudnud. Nii leppisid meeskonnad 1:1 viigiga.

Järgmine Eesti koondise kodumäng toimub 16. novembril A. Le Coq Arenal, kui EM-valikmängus kohtutakse Austria rahvuskoondisega. Pääsmed mängule on müügil Piletilevis ja Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel. Kolm päeva hiljem, 19. novembril minnakse võõrsil vastamisi Rootsiga.