08

10.2021

22:05

U21 koondis jäi Pärnus alla Austriale

Eesti U21 koondis võõrustas EM-valiksarjas Austra eakaaslaseid, kui tunnistati vastase 4:0 paremust.

Külalised asusid mängu juhtima 16. minutil. Jonas Auer suutis vasakult äärelt palli tsenderdusega karistusalasse viia, Chikwubuike Adamu jättis osava puutega mänguvahendi Alexander Prassile, kes lõi palli väravasse.

22. minutil kahekordistas Adamu külaliste eduseisu penaltist, mille ta ise teenis.

Eesti ei andnud alla ning 26. minutil kandis pressing vilja, kui Mattias Männilaan lõikas vahelt kaitsja söödu, mis oli mõeldud väravavahi jaoks. Männilaane esimene puude viis palli väravavahist mööda, kuid kahjuks läks pall ka üle otsajoone. Männilaanel oli suurepärane võimalus tuua Eesti vastasest ühe värava kaugusele 29. minuti lõpus, kui Mairo Miili pikk küljesissevise oli külaliste jaoks ebamugav. Alex Matthias Tamm puudutas palli peaga ning tänu sellele jõudis see värava ette, kus Männilaane värav ei sündinud vaid Niklas Hedli suurepärase tõrje tõttu.

53. minutil viis taas Aueri vasakult äärelt tulnud tsenderdus väravani, kui palli lõi peaga väravasse Adamu. 65. minutil lõi Austria neljanda, kui Nicolas Seiwald mängis seinasöödu Matthäus Taferneriga ja lõi seejärel palli Kristen Lapa väravasse.

Kohtumine on järelvaadatav Soccernet.ee portaalis.

Meie alagrupi teistes mängudes alistas Horvaatia täna 3:2 Norra ning Soome tegi võõrsil 1:1 viigi Aserbaidžaaniga. Vähemusse jäänud Soome läks mängu 1:0 juhtima, kuid võõrustajad suutsid 86. minutil viigistada. Eesti on viimasel kohal, sest punktiarve on veel avamata. Aserbaidžaani jaoks oli tänane punkt nende esimeseks tänavuses valiksarjas. Alagruppi juhib neljast mängust teenitud üheksa punktiga Austria, kuid teisel real olev Horvaatia on veelgi paremas seisus, sest on seni võitnud kõik kolm kohtumist. Norrale oli tegu esimese kaotusega, kolmest mängust on neil seega kirjas kuus punkti. Soome on kolmest mängust teenitud nelja punktiga neljas.

Teisipäeval, 12. oktoobril ootab U21 koondist võõrsil ees kohtumine Norra eakaaslastega, kui mäng saab avavile Eesti aja järgi kell 17.00 Drammenis Marienlysti staadionil.