05

05.2016

17:00

U17 koondis kaotas UEFA sõprusturniiril 0:1 Lätile

Eesti U17 koondis jätkas täna Lätis UEFA sõprusturniiri, kus meie järelkasv pidi tunnistama võõrustajate 0:1 paremust.

Mängu ainus värav sündis 19. minutil. Eesti kaotas individuaalsest eksimusest palli ning kuigi Kristen Lapa suutis löögi justkui tõrjuda, siis pall lendas kõrge kaarega siiski väravasse ning teistkordselt ei suutnud Lapa meid halvimast päästa.

Teise poolaja alguses sai Eesti oma mängu käima. Vahetusest sekkunud Tartu FC Santose mängija Markus Soomets pääses teise poolaja esimestel minutitel ohtlikult löögile ning 51. minutil lendas Põhja-Iirimaa vastu skoori teinud JK Tammeka mehe Mihkel Järviste vasaku jala löök napilt üle vastase värava.

54. minutil oli lätlastel hea võimalus edu kahekordistada, kuid vastaste üks vähestest teise poolaja võimalustest läks luhta. Eesti jätkas rünnakutega ning kohtumise eelviimasel minutil sai Mark Anders Lepik heast kohast löögile. Kahjuks läks Saku Sportingu kasvandiku löök napilt värava tagumisest postist mööda.

U17 koondis alustas turniiri teisipäeval Põhja-Iirimaa vastu 2:3 kaotusega. Läti tegi väravateta viigi Fääri saartega. Tänase mängupäeva esimeses kohtumises alistas Põhja-Iirimaa tulemusega 2:0 Fääri saared.