22

08.2023

21:19

U15 koondis tunnistas Moldova kaheväravalist paremust

Eesti noormeeste U15 koondis läks täna, 22. augustil UEFA sõprusturniiril vastamisi Moldovaga. Kohtumine lõppes vastaste 4:2 võiduga.

Mängu alustasid vastased hoogsalt. Juba 3. minutil avas mänguskoori Moldova ründaja Adrian Murchin. Paar minutit hiljem lõi Moldova järgmise ohtliku olukorra, millele said vahele Eesti kaitsjad. Siis oli aeg eestlastel löögitäpsust proovida, kuid Thor Alunurme löögi tõrjus vastaste väravavaht. 20. mänguminutil lõi mängu alguses skoori teinud Murchin nurgalöögi olukorras omavärava ning viigistas seisu. Edasi kulges mäng võrdsemalt. Mõned minutid pärast omaväravat proovis mitu korda paari minuti jooksul kaugelt peale lüüa Kert Tomingas, kuid vastaste väravavaht oli taaskord oma ülesannete kõrgusel. Poolaja lõpu poole hakkas Eesti initsiatiivi haarama ning Mikk Ollisaare ohtlik pealelöök lendas napilt väravast mööda. Hetk peale Ollisaare lööki said rünnakule joosta Moldova jalgpallurid ning Eesti kaitseeksimusest sündis nende teine värav.

Teise poolaja algus sarnanes esimesele. Moldova lõi seisuks 1:3 poolaja esimesel rünnakul, kui täpne oli Moldova kapten Timofei Rusu. Seejärel haaras ohjad enda kätte Kert Tomingas, kes purjetas palliga vastaste kastis löögile, kuid tema löök tõrjuti. Paar minutit hiljem pääses vastaste väravavahiga silmitsi Robert Kaasik, kuid ka tema pealelöök ei toonud eestlastele väravat, sest väravavaht Eduard Cusnir tegutses taas hästi. 66. minutil teenis Eesti vastaste kasti lähistelt karistuslöögi. Pall toimetati kasti, kus oli peaga täpne Eesti meeskonna kapten Ron Neltsas. Peale seda muutus mäng taas võrdsemaks, kuid mõnikümmend minutit hiljem võitis Alexandru Gore palli eestlaste kastijoone lähistel endale ning lõi tugevalt ühe puutega palli värava paremasse nurka ning tegi mängu lõppseisuks 2:4.

Koondise peatreener Ludvig Tasase sõnul on turniiril rõhk arengul. „Tuleb hea tasakaal leida. Keegi ei taha areneda ainult läbi kaotuste. Need on need mängud, kus tuleb teha tulemust kõige paremas mõttes, et iseendas motivatsiooni leida. Tunnustus poistele, et momente suutsime luua, aga paraku väljakutsed olid suuremad. Vastane kasutas meie nõrgad kohad seekord ära,” sõnas Tasane. Järgmise mängu peab Eesti neljapäeval Aserbaidžaaniga. „Kindlasti ootan palju väljakutseid mängijate jaoks. Me saame paremaks läbi väljakutsete. Mugavustsoonis ei toimu kunagi arengut,” ütles Tasane neljapäevase mängu kohta.

Turniiri formaat näeb ette, et igas mängus peab selguma võitja. Täna päeval leppisid Aserbaidžaan ja Bosnia ja Hertsegoviina normaalajal 0:0 viiki ning penaltiseerias oli võidukas Bosnia võistkond. Moldoval on hetkel kirjas 3 punkti, Bosnial 2, Aserbaidžaanil 1 ning Eesti pole veel punktiarvet avanud. Neljapäeval kell 18 kohtub Eesti Aserbaidžaani võistkonnaga.