26

01.2012

13:15

U-21 koondis võttis Türkmenistanilt 3:0 revanši

Eesti U-21 jalgpallikoondis avas Venemaal Peterburis toimuval turniiril Kubok Sodružestva võiduarve, kui alistas tugeva lõpuspurdiga 3:0 Türkmenistani.

Alagrupikohtumises samale vastasele suurema osa matšist arvulises ülekaalus mängides 0:1 alistunud eestlased olid senise nelja mänguga löönud vaid kaks väravat, kuid kostitasid türkmenistaanlasi nüüd suisa kolmega.

Eesti asus juhtima 78. minutil Maksim Paponovi tabamusest, Joel Indermitte jõudis sihile 92. ja Kaspar Kaldoja 94. minutil. Peatreener Frank Bernhardt oli oma hoolealuste esitusega mõistagi rahul.

“Väga meeldiv, et esimene võit tuli suureskooriliselt,” lausus Bernhardt. “Esimesel poolajal ründasime ettevaatlikumalt, jälgides, et taga probleeme ei tekiks. Teisel muutusime julgemaks ja näitasime juba väga ilusat jalgpalli.”

Mängijate hoidmiseks turniiri jooksul ohtralt vahetusi teinud Bernhardt rõhutas koondise ühtsust meeskonnana märkides, et õppis Peterburis laagris olemise jooksul ära ka Eesti hümni sõnad.

Eesti U-21 koondise jaoks lõppeb Kubok Sodružestva laupäeval, mil ollakse vastamisi Kõrgõsztaniga.

U-21 koondiste rahvusvaheline turniir Kubok Sodružestva, Peterburi. 26. jaanuaril
kell 18:00 EESTI - TÜRKMENISTAN  3:0 (0:0)
Väravad
: 78. Maksim Paponov, 90.+2. Joel Indermitte, 90.+4. Kaspar Kaldoja
Hoiatused: 25. Maksim Podholjuzin, 64. Artjom Artjunin - 3. Rakhman Mamedov, 19. Farkhad Italmazov, 90. Orazberdy Muradov

Eesti: 12-Mart-Mattias Niinepuu, 16-Maksim Podholjuzin (82. 17-Kaspar Kaldoja), 13-Mikk Reintam, 3-Meelis Peitre, 5-Artjom Artjunin, 7-Kaarel Torop (58. 2-Andrei Veis), 18-Reio Laabus (72. 11-Joel Indermitte), 6-Sander Sinilaid, 14-Elvis Liivamägi (63. 8-Andero Pebre), 10-Maksim Paponov, 9-Rauno Alliku (88. 15-Martin Tšegodajev).

Türkmenistan: B. Geldyev, Paltaev (66. Magtymov), Italmazov, Mamedov, Saparov, A. Geldyev, M. Astanov, U. Astanov, Kurbanov, Abdurakhmanov, Muradov.

Pealtvaatajaid: 100
Kohtunikud: Aleksey Matyunin, Aleksey Stipidi, Aleksandr Shimarygin, Vasiliy Miroshnichenko (kõik Venemaa)