04

06.2013

15:55

U-21 koondis viigistas Kasahstaniga 1:1

Eesti U-21 koondis viigistas täna Tallinna TNTK staadionil maavõistlusmängus Kasahstani eakaaslastega 1:1.

Kasahstan asus mängu 25. minutil juhtima. Vastased lõikasid keskkaitsja Karol Metsa söödu vahelt ning mängisid palli vasakule äärele. Sealt trahvikasti söödetud madala palli suuna penaltipunkti lähistelt väravasse Alibek Ajaganov. Avapoolajal oli mõlemal meeskonnal väga vähe ohtlikke momente.

Teise poolaja alguses vahetas peatreener Martin Reim välja enam kui poole koosseisust. Mäng elavnes ning koondisel avanes rohkem võimalusi. Maksim Lipin ohustas kahe löögiga vastaste väravat ning teisel korral käis pall ka latis, kui väravavaht Lipini tugeva karistuslöögi sinna suunas.

Eesti suur surve kandis vilja lõpuminutitel. Pärast standardolukorda likvideeris Kasahstan ohu oma kastis, kuid sekundite jagu hiljem lõi mänguvälises olukorras vastaste mängija Igor Pikalkin trahvikastis kohtuniku silme all küünarnukiga Martin Ustaali, teenis punase kaardi ning Eesti meeskond sai võimaluse lüüa penaltit. Maksim Lipin ei eksinud ning suunas palli värava paremasse nurka.

Reimi sõnul oli teise poolaja mäng palju efektiivsem ning leidis, et meeskond peabki julgemalt mängima. "Väärisime ühte väravat," oli Reim teise poolaja mänguga rahul.

"Lipin tegi julge ja tugeva mängu," kiitis Reim individuaalselt meie väravalööjat. "Kõik mehed tahavad mängida - see on hea," ei soovinud Reim ühe mängija esitusele liialt palju tähelepanu pöörata.

"Iga rahvusvaheline mäng on kogemus," ütles Reim ning viitas, et mäng oli peaprooviks reedel ja esmaspäeval Kadrioru staadionil toimuvatele U-21 koondiste EM-valiksarja mängudele Eesti ja vastavalt Taani U-21 ning Andorra U-21 koondiste vahel.