18

06.2015

12:30

U-19 koondiste Balti turniiril alistas Eesti Läti 3:1

Lõuna-Eesti toimunud U-19 koondiste Balti turniir jõudis lõpule ja esikohale tuli 7 punktiga Leedu, kes tegi täna 1:1 viigi 5 punktiga teiseks jäänud Soomega.

Eesti koondise vastaseks Tehvandi staadionil olid Läti eakaaslased. Kuna Lätil oli seni 1 punkt ja Eestil polnud sedagi, siis piisanuks Lätile kolmandaks tulemiseks ka viigist, aga Eesti oli parem ja võitis 3:1.

Kui mängu alguses oli aktiivsem Läti, siis edaspidi asus Eestigi üha agaramalt ründama, kuni 39. minutil viis Rasmus Rauts ilusa kauglöögiga Eesti 1:0 juhtima ja nii esimene poolaeg lõppeski. 74. minutil sooritas hiilgava kauglöögi Nikita Ivakins ning seis viigistus.

Möödus 10 minutit ja mängu kolmas hiilgav kauglöök, seekord Martin Millerilt viis Eesti uuesti juhtima. Seejärel läksid sündmused väljakul teravaks ja kaardid lendasid, kuni 90. minutil tegi lõppseisuks Peeter Klein 3:1. Lisaminutitel jättis Eesti neljanda värava löömata.

Eesti - Läti mängust tegi Õhtuleht.ee otseülekande, mäng on seal ka järelvaadatav ja seda tasub vaadata, eriti siis kui veel näinud pole. Reporter oli Kaspar Koort.

Eesti tänane koosseis: 1-Andreas Vaikla, 2-Oskar Berggren, 13-Raido Kannel, 4-Magnus Villota (90.+3. 14-Henrik Kummer), 5-Michael Lilander (46. 18-Martin Miller), 7-Herol Riiberg, 17-Rasmus Tauts, 8-Kaspar Mutso (26. 15-Marten Niilop), 9-Peeter Klein, 19-Randin Rande (46. 20-Magnar Vainumäe), 11-Henri Järvelaid.
Varus: 12-Vladislav Tsvetkov, 22-Karl-Romet Nõmm, 3-Kert Krusel, 14-Henrik Kummer, 15-Marten Niilop, 16-Valeri Makarov, 18-Martin Miller, 20-Magnar Vainumäe.

Mängu ametlikult kontrollitud protokoll.