26

05.2011

14:33

U-19 koondis kaotas teises Eliitringi mängus Portugalile 0:3

Eesti U-19 jalgpallikoondis sai Horvaatias toimuval Eliitringi turniiril neljapäeva õhtul teise kaotuse, kui 0:3 jäädi alla Portugalile.

Avamängus Horvaatiale 0:1 alistunud Eesti alustas esimese mängu sama tulemusega Belgiale kaotanud Portugali vastu tasavägiselt, kuid 25. minuti paiku haarasid vastased initsiatiivi, mida ei antud käest lõpuni.

“Olime alguses kaitses kompaktsed ja üritasime kontrarünnakutega, kuid 25. minuti ringis hakkas Portugal domineerima ja kvaliteedis oli näha selge vahe,” ütles peatreener Frank Bernhardt. “Portugal oli palju kiirem, tehnilisem, nähtavam ja nende söödukvaliteet kõrgemast klassist.”

Eesti jäi kaotusseisu 44. minutil, kui karistuslöögist latti lennanud pallile sai esimesena jaole William Carvalho, kes lähidistantsilt ei eksinud. Eduseisu haaranuna ei andnud Portugal palli käest ning jätkas domineerimist.

56. minutil eksis viimase kaitsjana jämedalt Nikita Baranov, kes klaarimise asemel otsustas sööta, kuid nii õnnetult, et palli sai 13 meetril vahelt Agostinho Ca, kes vastaste eduseisu ka kahekordistas. Kolmanda värava lõi 88. minutil oli Ivan Cavaleiro.

“Kokkuvõttes peegeldab 0:3 seda mängu adekvaatselt,” rääkis Bernhardt. “Vaatasin Belgia ja Portugali esimese mängu DVDd ja seal ei näidanud nad pooltki tasemest mida meie vastu. Me polnud valmis, et nad suudavad ühe päevaga oma mängukvaliteeti nii kapitaalselt tõsta.”

Teises neljapäevases mängus võitis Belgia 3:2 Horvaatiat ning tagas edasipääsu finaalturniirile. Eesti lõpetab Eliitringi turniiri just Belgia vastu. Selles kohtumises kavatseb Bernhardt anda enam mänguaega  neile palluritele, kes seni peamiselt pingil olnud.

U-19 Eliitringi mäng 26. mail Umagis, Horvaatias
kell 18:00 PORTUGAL - EESTI  3:0 (1:0)
Väravad
: 44. William Carvalho, 56. Agostinho Ca, 88. Ivan Cavaleiro
Hoiatused: 68. Luis Martins - 43. Elvis Liivamägi
62. minutil ei realiseerinud William Carvalho penaltit

Portugal: 12-Luis Ribeiro, 3-Josue, 5-Luis Martins, 7-Fabio Nunes (66. 17-Bruma), 10-William Carvalho, 11-Ivan Cavaleiro, 13-Agostinho Ca, 14-Amorim (84. 4-Hugo Sousa), 15-Paulo Oliveira, 16-David Carneiro, 18-Ricardo Esgaio (74. 9-Filipe Barros).
Varus: 1-Tiago Maia, 2-Joao Amorim, 4-Hugo Sousa, 6-Afonso Taira, 8-Ruben Pinto, 9-Filipe Barros, 17-Bruma.

Eesti: 1-Marko Meerits, 2-Maksim Podholjuzin, 3-Elvis Liivamägi, 4-Nikita Baranov (64. 14-Joel Indermitte), 5-Karol Mets, 6-Bert Klemmer, 7-Kaarel Torop (46. 16-Andreas Raudsepp), 8-Karl-Eerik Luigend, 9-Joonas Tamm (83. 18-Artur Rättel), 11-Aleksei Belov, 15-Karl Mööl.
Varus: 12-Mart-Mattis Niinepuu, 13-Aleksandr Kulinitš, 14-Joel Indermitte, 16-Andreas Raudsepp, 17-Stanislav Goldberg, 18-Artur Rättel.

Peakohtunik: Eli Hacmon (Israel)
Abikohtunikud: Oren Borneshtain (Israel), Borut Krizaric (Horvaatia)
Neljas kohtunik: Igor Pristovnik (Horvaatia)