04

02.2009

16:00

U-19 jalgpallikoondis võitis kaotusseisust Lätit 4:2

Mai lõpus Tallinnas peetavaks Eliitringi turniiriks valmistuv Eesti kuni 19-aastaste noormeeste jalgpallikoondis alistas täna Riias peetud maavõistlusmängus Läti 4:2. Seejuures jäid Eesti noored avapoolajal 0:2 kaotusseisu.

Ilma Taanis U-21 EM-valiksarja loosimisel viibiva peatreeneri Frank Bernhardtita mänginud U-19 koondis alustas küll hästi, kuid jäi kaitse eksimuse järel 19. minutil kaotusseisu. „Kohe löödi meile ka teine värav – olime väljakul nagu peata,“ kirjeldas U-19 koondise abitreener Marko Lelov. „Siis aga kosusime. Läti, kes samuti jõudis Eliitringi, läks liiga enesekindlaks, poolaja lõpus lõid nad omavärava ning teist poolaega valitsesime juba täielikult meie.“

Eesti väravad lõid Albert Taar, Albert Prosa ja Joonas Ljað, üks tabamus läks kirja omaväravana. Vigastuse tõttu ei teinud kaasa Rauno Alliku, FC Flora eest mängis samal ajal U-19 koondislane Henri Anier.

„Andsime nii tänases kui ka mängus Soomega võimaluse suuremal hulgal mängijatele. Järgmised kohtumised – märtsis peetavad kaks matði Kreekaga – peame juba täies rivistuses,“ ütles Lelov.

Rahvusvaheline sõprusmäng 4. veebruaril Riia olümpiakeskuse jalgpallihallis
kell 14:00 LÄTI U-19 - EESTI U-19 2:4 (2:1)

Väravad: 19. Jurijs Hlibovs, 22. Eduards Viðnakovs - 44. omavärav, 65. Albert Taar, 70. Albert Prosa, 82. Joonas Ljað

Läti U-19: Kristaps Dzelme, Kirils Ðevelovs, Kaspars Dubra, Vitalijs Maksimenko, Romans Rozkovskis, Deniss Tarasovs, Antons Kurakins, Juris Hlibovs, Eduards Viðnakovs, Armands Petersons, Kriðjanis Vallers.
Vahetusest sekkusid: Deniss Kuzmickis, Ðaknevics, Vitalijs Artjomenko, Arturs Zjuzins, Germans Raklinskis, Boriss Bogdaðkins, Sergejs Golovins.

Eesti U-19: 1-Mait Toom, 2-Sander Sinilaid (83. 13-Martin Haljak), 3-Kaspar Kaldoja, 4-Mikk Reintam, 5-Artjom Artjunin, 6-Albert Taar (75. 17-Reio Laabus), 7-Andrei Veis (46. 16-Maksim Paponov), 8-Deniss Jõgiste (80. 14-Siim Tenno), 9-Taavi Laurits (70. 18-Joonas Ljað), 10-Aleks Mones (46. 15-Igor Subbotin), 11-Albert Prosa.
Varus: 12-Jüris Sahkur, 13-Martin Haljak, 14-Siim Tenno, 15-Igor Subbotin, 16-Maksim Paponov, 17-Reio Laabus, 18-Joonas Ljað.

Peakohtunik Andris Tremanis
Abikohtunikud: Haralds Gudermanis, Peteris Babickis (kõik Läti)