10

02.2010

12:11

U-18 koondis kaotas Soomele 0:3

Eesti kuni 18-aastaste noormeeste jalgpallikoondis alistus täna Eerikkiläs toimunud treeningmängus Soomele 0:3.

U-17 eliitliiga turniiriks valmistuv Soome 1993. aastal ja hiljem sündinud noormeeste koondis asus kohtumist juhtima 17. minutil standardolukorrast, kui värava lõi Aleksi Paananen.

Teisel poolajal kasutas Eesti peatreener Aivar Lillevere ära kõik vahetused ning asus suurte jõududega rünnakule. Lõpu eel jõudsid kahel korral sihile hoopis soomlased, kui vastavalt 80. ja 82. minutil olid täpsed Jeremias Kaari ja Arttu Siira.

"Panime seisul 0:1 kõik mängu, kuid ei suutnud väravani jõuda," lausus Lillevere. "Tegime ka seitse vahetust, et kõigile mängijaile võimalus anda."

Mõlemas koondises olid 1993. aastal sündinud pallurid, kuid kuna Soome valmistub U-17 eliitliiga turniiriks, mängiti nende palvel 2x40 minutit.

Eesti U-19 koondis mullu suvises kohtumises Soome vastu. Foto: Catherine Kõrtsmik

Treeningmäng 10. veebruaril Eerikkiläs (mänguaeg 2x40 min)
kell 13:00 SOOME U-18 - EESTI U-18 3:0 (1:0)
Ametlik protokoll
Väravad: 17. Aleksi Paananen, 80. Jeremias Kaari, 80.+2. Arttu Siira
Hoiatused: 2. Valmir Seferi - 52. Hannes Anier

Soome U-18: 12-Santeri Aaltonen (41. 1-Ville Kauppinen), 2-Patrick O´Shaughnessy, 3-Mikko-Petteri Latosaari, 4-Aapi Helvelahti (41. 6-Yusuf Jama), 5-Miikka Salonen, 7-Joni Mäkelä, 10-Valmir Seferi (41. 9-Josu Karvonen), 13-Aleksi Paananen (62. 22-Jeremias Kaari), 14-Jani Jokinen (72. 19-Arttu Järvinen), 15-Janne Saksela (80. 8-Arttu Siira), 17-Antto Hilska (41. 23-Thomas Lam).
Varus: 1-Ville Kauppinen, 6-Yusuf Jama, 8-Arttu Siira, 9-Jusu Karvonen, 19-Arttu Järvinen, 22-Jeremias Kaari, 23-Thomas Lam.

Eesti U-18: 1-Karli Kütt (41. 12-Sergei Sorokin), 2-Kevin Ingermann (66. 14-Johannes Kukebal), 3-Artur Pikk, 4-Taavi Viikna (41. 13-Pavel Jablokov), 5-Karol Mets, 6-Mikk Metsa, 7-Ivo-Henri Pikkor (41. 18-Artur Rättel), 8-Dmitri Knjazev (66. 17-Brent Lepistu), 9-Trevor Elhi (41. 16-Hans Kristjan Rodima), 10-Richard Leht, 11-Hannes Anier (77. 15-Oskar Kaldvee).
Varus: 12-Sergei Sorokin, 13-Pavel Jablokov, 14-Johannes Kukebal, 15-Oskar Kaldvee, 16-Hans Kristjan Rodima, 17-Brent Lepistu, 18-Artur Rättel.