28

06.2011

10:40

U-17 Balti turniiri teises voorus viigistas Eesti Leeduga 0:0

Eesti U-17 jalgpallikoondis jätkas Balti turniiri Tartus Tamme staadionil, kus Leeduga mängiti 0:0 viiki.

Esmaspäeval Lätiga 1:1 viigistanud Eesti noored ei suutnud leedukate väravalukku avada nagu ei mõistnud vastased üle mängida meie väravas seisnud Marten Rimmelit. Viimane tegi mitu head tõrjet. Neist kaks teisel poolajal, kui Leedu pääses kahel korral järjest lähipositsioonilt löögile.

“Kui eilse 1:1 võitlesime välja, jäi see ikkagi kripeldama. Tänane 0:0 oli õiglane tulemus,” lausus Eesti U-17 esinduse peatreener Aivar Lillevere. “Esimese poolajaga võib rahule jääda. Teiseks tahtsime väljakule tuua enam kiirust, ent see ei õnnestunud.”

Lillevere tõi teiseks poolajaks väljakule Pavel Marini, Marten Saarlase ja Kevin Kauberi, kes asendasid vastavalt German Šleini, Joonas Lauritsat ja Kaspar Pauri, ent oodatud ründeaktiivsuse asemel hakati enam pikki palle mängima.

“Tänane kuum ilm mängis oma osa, sest teisel poolajal keskpoolikud väsisid ning andsime keskel initsiatiivi rohkem käest,” sõnas Lillevere. “Samas on hea näha, et kolm Balti riiki on võrdsel tasemel, kaks kindlat võitu saanud Soome on ilmselt teistest ees.”

Peatreeneri sõnul kasutatakse homset puhkepäeva taastumiseks. Seda nii vaimselt kui füüsiliselt.

Teises teisipäevases matšis teenis Soome teise kindla võidu järjest, olles 5:1 parem Lätist. Põhjanaabrid kindlustasid sellega ka turniiri esikoha. Kaks väravat lõi Tobias Wentin, kes kasvatas oma väravaarve turniiril kolme peale. Soomel on kahest mängust 6, Eestil 2 ning Leedul ja Lätil 1 punkt.

Neljapäeval, 30. juunil mängib Eesti kell 14.00 Viljandis Soomega ning Otepääl lähevad samal ajal vastamisi Läti ja Leedu.

28. juunil kell 14:00 Tamme staadionil
LEEDU U-17 - EESTI U-17  0:0 (0:0)