09

02.2011

15:27

Tühistatud kohtumine: Eesti mängis Bulgaariaga 2:2 viiki

2012. aasta jaanuaris teatas FIF, et mäng läks tühistamisele, osalenud mängijad ei saa ametlikku statistikasse kirja ühte maavõistlust ja Konstantin Vassiljev jääb ilma kahest löödud väravast.

Eesti jalgpallikoondis mängis Türgis Antalyas toimunud maavõistlusmängusBulgaaria koondisega 2:2 viiki.

Vigastuse tõttu ei osalenud Raio Piiroja, haigusega jäi eemale Vjatšeslav Zahovaiko.

Mängu käik:

Esimesed kümme minutit on mäng küllaltki võrdne, suurem osa ajast püsib pall keskväljal. Martin Vungi pealelöök blokeeritakse, Tarmo Kingi ülikauge karistuslöök lendab väravast mööda. Bulgaaria poolel hoolitseb pealelöögi eest Blagoy Georgiev, kelle sooritus läheb väravast mööda.

17. minutil mängitakse ligi 20 meetrilt löögile Ragnar Klavan, pall läheb vaid pool meetrit postist mööda. Tegemist oli senise mängu parima võimalusega.

19. minutil pannakse karistusalas jalg ette läbimurdel olevale Martin Vungile ning kohtunik määrab penalti. Kaptenipaela kandev Konstantin Vassiljev ei eksi - Eesti asub 1:0 juhtima.

Kaotusseisus aktiviseerus Bulgaaria - teeniti nurgalöök, lisaks mitmed ohtlikud olukorrad. Esialgu Londak ühtegi tõrjet aga tegema ei pea.

39. minutil teeb Eesti koondis esimese vahetus: lahkub Tarmo Kink, keda asendab Sander Puri.

40. minutil penalti Bulgaaria kasuks - Taavi Rähn tegi vea Dimitar Makrievi vastu, 11 meetri karistuslöögi realiseeris Ivelin Popov.

Esimene poolaeg lõppes 1:1 viigiga.

Teine pooaleg algas vahetusega: väravasuul asendas Pavel Londakut Artur Kotenko. Bulgaaria tegi kaks vahetust.

Teise kolmveerandtunni alguses on aktiivsemad bulgaarlased, teenides nurga- ja karistuslöögi. Eesti koondis vastas kahe nurgalöögiga.

63. minutil tegi Eesti vahetuse: lahkus Andres Oper, väljakule tuli Ats Purje. 66. minutil vahetas ka Bulgaaria: Chavdar Yankov lahkus, Hristo Yanev tuli väljakule.

67. minutil teenis Bulgaaria trahvikasti joonelt karistuslöögi, mis Eesti õnneks läks väravast mööda. Mõni minut hiljem vahetas Bulgaaria väravavahti.

73. minutil tegi Konstantin Vassiljev hea eeltöö ja Martin Vunk pääses löögile, Bulgaaria väravavaht pillas hetkeks küll palli, kuid sai selle siiski kiiresti enda valdusesse.

Popov tõmbas Vassiljevi karistusala joonel maha, kohtunik määras mängu kolmanda penalti. Vassiljev realiseerib penalti kindlalt - 2:1!

83. minutil nägi kohtunik, et pall puutus karistusalas Dmitri Kruglovi kätt ja määras penalti. Popov realiseeris mängu neljanda penalti - 2:2.

86. minutil tegi Bulgaaria järjekordse vahetus: Blagoy Georgiev lahkus, Tsvetan Genkov tuli mängu.