06

09.2011

17:07

Teine võit järjest! Eesti - Põhja-Iirimaa 4:1

Eesti jalgpallikoondis alistas teisipäevaõhtuses Euroopa meistrivõistluste valikmängus 4:1 Põhja-Iirimaa, pannes A. Le Coq Arenale kogunenud 7400 Eesti fänni võidulaulu laulma.

Luuravalt alanud mängu esimene kõuekärgatus sähvis Martin Vunki jalast 28. minutil. Dmitri Kruglovi vasakult äärelt antud tsenderdus võttis põhjaiirlaste kaitsja jalast rikošeti sattudes täpselt Vunki trajektoorile. Poolkaitsja lajatas peale ja pall lendas tagumisse vasakusse nurka.

Neli minutit hiljem üllatas Lee Campi Tarmo Kink lüües peale umbes 30 meetrilt. Pall põrkas vahetult enne Campini jõudmist maha ja lendas õnnetult väravasse.

Poolajale siiski kaheväravalises edus minna ei saadud, sest 40. minutil suunas palli klaarida üritanud kapten Raio Piiroja selle oma väravasse.

“Esimesel poolajal tegime oma kala ära. Teisel oli plaan palli saades see maast tööle panna,” rääkis peatreener Tarmo Rüütli. "Saime ja kontrad hakkasid tööle.”

Külalised alustasid teist poolaega isukalt, kuid korralike väravavõimalusteni ei jõudnud. Suurem rünnakutuhin jättis kaitsetöö unarusse, mille vahetusest sekkunud Sergei Zenjov ja Kaimar Saag ka kenasti ära kasutasid.

59. minutil oli Zenjov õige mees õigel kohal, kui iirlaste kaitsja Gareth McAuley jäi palli klaarimisel passima, ründaja võttis selle hooga ta jalalt ja tulistas seisuks 3:1. Hetk varem oli Sander Puri pealöök tabanud posti.

Lõppseisu 4:1 vormistas 93. minutil Saag. Iirlased jäid taas palli klaarimisel uimaseks. Lahtise palli noppis otsajoone juures üles Konstantin Vassiljev, söötis Saagile, kes selle ka esimesse posti kõmmutas.

“Igas mängus tuleb väravaid lüüa,” rääkis Rüütli. “Võta šansid ja löö ära. Keegi ei garanteeri, et sul järgmises mängus need tekivad. Õnn mängis kaasa, kuid ei saa ju mängijale öelda, et see värav ei loe midagi, sest see tuli õnnega.”

Põhja-Iirimaa peatreener Nigel Worthingtoni sõnul eksisid tema hoolealused täna rohkem kui senise valiktsükli peale kokku.

“Oleme oma kaotuses ise süüdi,” sõnas Worthington. “Tegime vigu ja eksisime olukordades, kus poleks kindlasti pidanud. Au ja kiitus Eestile, kes need eksimused ka edukalt ära kasutas.”

Eesti koondise viimane mäng EM-valiksarjas on 7. oktoobril võõrsil Põhja-Iirimaa vastu.