28

09.2009

07:30

Tarmo Kink lõi Györi võidumängus kaks väravat + VIDEO

Tarmo Kink (pildil) naasis haiguspausilt pauguga, kui lõi Györi ETO 3:1 võidumängus Nyiregyhaza Spartacuse üle kaks väravat. Liigatabelis on Györi 9 vooru järel 17 punktiga 5. kohal, jäädes liidrist vaid kahe silma kaugusele.

Fredrikstad alistas Norra jalgpalli meistriliigas kodus 1:0 Lillestrømi, teenides liigatabelisse olulised kolm punkti. Raio Piiroja kaasa ei teinud. Sama tulemuse mängis välja Tromsø (Joel Lindpere välja 79) võõrsil, saades jagu Oslo Lynist. Bodø/Glimtile (Pavel Londak 90, Alo Bärengrub sisse 34) tähendas 0:2 kaotus Vålerengale langemist väljalangemistsooni. Stavangeri Viking (Artur Kotenko pingil) viigistas 1:1 Aalesundiga.

Liigatabelis kerkis Tromsø 16 meeskonna seas 6. kohale (36 punkti), Viking on 8. (34), Fredrikstad 13. (28) ning Bodø/Glimt eelviimasel 15. kohal (26).

Norra 1. divisjoni kuuluv Hønefoss jätkab meistriliiga kursil, alistades pühapäeval 3:2 Notoddeni. Aleksandr Dmitrijev tegi kaasa terve kohtumise. Viis vooru enne lõppu on Hønefoss 49 punktiga liidrikohal, edestades ühe mängu vähem pidanud Kongsvingerit kolme punktiga.

Nii Sønderjyske (Andrei Sidorenkov sisse 90) kui Silkeborg (Kaimar Saag sisse 70) teenisid Taani kõrgeimas seltskonnas juurde võidupunktid, alistades vastavalt FC Midtyllandi 2:0 ja Brøndby 4:1. Pingereas asub Silkeborg 12 meeskonna konkurentsis 7. kohal (16 punkti) ja Sønderjyske 9. positsioonil (11).

Valitsev Hollandi meister AZ Alkmaar (Ragnar Klavan pingil) kaotas Hollandis kolmanda kohtumise järjest, jäädes võõrsil 0:1 alla FC Utrechtile. 12 punkti kogunud AZ on kuuendal kohal. 1. divisjonis jätkab võidumarssi Deventeri Go Ahead Eagles (Sander Post sisse 88), olles seekord 3:0 üle Veendamist.

Sergei Pareiko pidi kohtumises Moskva Spartaki vastu selja tagant välja võtma viis palli, kui Tomski Tom kaotas võõrsil 0:5. Pingereas jätkab Tom 13. kohal. Sergei Zenjov aitas Lvovi Karpatõ 1:1 viigisadamasse Odessa Tšernomoretsi vastu, Eesti koondislane pääses väljakule 72. minutil.

Lendava Nafta viigistas Sloveenias 2:2 CM Celjega ning langes 10 meeskonna konkurentsis 11 punktiga 8. positsioonile. Konstantin Vassiljev vahetati välja 89. minutil. Aserbaidžaanis kaotas Bakuu Neftchi 0:1 Simurqi meeskonnale. Dmitri Kruglov ja Taavi Rähn jälgisid kohtumist pingilt, Andrei Stepanov koosseisu ei kuulunud.

FF Jaro kaotas Soome Veikkausliigas võõrsil 1:2 IFK Mariehamnile. Vitali Teleš tegi kaasa terve kohtumise, Urmas Rooba teenis 87. minutil teise kollase kaardi ning eemaldati väljakult. Vigastusest taastuv Ats Purje pääses FC Interi 2:2 viigimängus TamU vastu väljakule 89. minutil. Inter jätkab 36 punktiga 6., Jaro 28 silmaga 10. positsioonil.