25

03.2012

17:37

Täna aasta tagasi: Eesti alistas kuulsa Uruguay 2:0

Täpselt aasta tagasi alistas Eesti koondis kodusel A. Le Coq Arenal kahekordse maailmameistri, tol hetkel FIFA edetabelis 7. kohal asunud Uruguay 2:0.

Meie jalgpalliajaloo ühe säravama võidu teeb veel magusamaks tõsiasi, et Uruguay oli värskelt tulnud MM-finaalturniiril 4. kohale ja võitis sama aasta suvel Copa America tiitli. Tallinnas oldi hetke parimas rivistuses, teiste seas tegi kaasa 2010. aasta MM-finaalturniiri parim mängija Diego Forlan.

Jalgpall.ee kirjutas 25. märtsil 2011:

Konstantin Vassiljevi ja Vjatšeslav Zahovaiko teise poolaja tabamused tõid Eesti jalgpallikoondise ajaloo ühe magusaima võidu, kui kodusel A. Le Coq Arenal sunniti oma paremust tunnistama võimas Uruguay.

Viigiseisul 0:0 lõppenud avapoolaja järel tegi Eesti peatreener Tarmo Rüütli mitu vahetust, mis osutusid võidu sepistamisel ülioluliseks. Vassiljev jõudis väljakul olla vaid kolm minutit, kui tulistas 30. minutil pommlöögi, mille tõrjumiseks Juan Castillo võimetu oli.

Täna oma 100. koondisemängu pidanud Raio Piiroja võitis palli, söötis selle Vassiljevile, kelle jalast teele saadetud pall põrkas vahetult enne Castilloni jõudmist maha ning lendas üle külaliste puuriluku.

Vassiljev oli aktsioonis ka neli minutit hiljem, 65. minutil, kui tema teele saadetud nurgalöögi suunas väravasse Zahovaiko.

EESTI - URUGUAY 2:0 (0:0)
Väravad: 61. Konstantin Vassiljev, 65. Vjatšeslav Zahovaiko
Hoiatus: 71. Tarmo Kink

Eesti: 1-Sergei Pareiko, 17-Enar Jääger, 3-Taavi Rähn, 4-Raio Piiroja, 23-Andrei Sidorenkov, 11-Ats Purje (56. 7-Sander Puri), 6-Aleksandr Dmitrijev (79. 8-Andres Oper), 13-Martin Vunk, 5-Dmitri Kruglov (62. 9-Tarmo Kink), 20-Kaimar Saag (58. 14-Konstantin Vassiljev), 18-Jarmo Ahjupera (57. 10-Vjatšeslav Zahovaiko).
Varus: 12-Pavel Londak, 19-Alo Bärengrub, 15-Ragnar Klavan, 2-Tihhon Šišov, 14-Konstantin Vassiljev, 9-Tarmo Kink, 10-Vjatšeslav Zahovaiko, 8-Andres Oper, 7-Sander Puri.

Uruguay: 1-Juan Castillo, 2-Diego Lugano, 4-Jorge Fucile (69. 19-Andres Scotti), 6-Mauricio Victorino, 16-Maximiliano Pereira, 15-Diego Perez (69. 8-Sebastian Eguren), 17-Edigio Arevalo Rios, 18-Gaston Ramirez (56. 14-Alvaro Pereira), 10-Diego Forlan, 13-Sebastian Abreu (69. 21-Sebastian Fernandez), 20-Abel Hernandez.
Varus: 12-Fernando Muslera, 3-Diego Godin, 19-Andres Scotti, 22-Martin Caceres, 7-Alvaro Gonzalez, 8-Sebastian Eguren, 14-Alvaro Pereira, 21-Sebastian Fernandez.

Mänguolud: -4, kerge lumesadu vaheldumisi selge ilmaga; muruväljak rahuldavas seisukorras.