23

10.2011

14:10

Saalikoondis lõpetas MM-valiksarja kaotusega Soomele

Eesti saalijalgpallikoondis lõpetas maailmameistrivõistluste valiksarja Kiili spordihallis 0:4 kaotusega Soomele.

Külalised läksid mängu juhtima 5. minutil Ville Lindgreni väravast ja 1:0 seisul lõpetati ka poolaeg. Teise poolaja kahe esimese minuti jooksul olid täpsed Juha-Pekka Torvinen ja Panu Autio, mis lõpetas ka eestlaste lootused. Viimase naela Eesti kirstu lõi Jukka Kytölä.

Eesti peatreeneri Kert Haavistu sõnul oli Soome vaatamata 0:0 viigile Albaaniaga ja 0:6 kaotusele Türgi vastu turniiri parim meeskond.

“Ütlesin poistele ka hommikul, et Soome senised tulemused ei loe midagi, sest nad olid kõige meeskondlikum ja liikuvam vastane,” sõnas Haavistu. “Kahes esimeses mängus lõime kokku kuus väravat, kuid täna ei õnnestunud sihile jõuda. Ka 10 meetri karistuslöögil eksisime.”

Ehkki taas tuli vastu võtta kolm kaotust ja ajaloo esimene punkt jäi teenimata, leidis Haavistu turniiris mitmeid positiivseid märke.

“Mängupilt meenutas juba saalijalgpalli. Varem on mäng olnud kaootilisem, tänavu suutsime juba ise palli hoida ja ehitada,” vaagis Haavistu.

Eesti jäi kvalifikatsiooniturniiril neljandaks, Soome kolmandaks, Albaania Soomega võrdselt nelja punktiga teiseks ja Türgi võitis täisedu üheksa silmaga.

Futsal World Cup valikmäng Kiili Spordihoones 23. oktoobril
kell 17:30 SOOME - EESTI  4:0 (1:0)
Väravad
: 4:34 Ville Lindgren, 22:08 Juha-Pekka Torvinen, 22:32 Panu Autio, 39:24 Jukka Kytölä
Hoiatused: 29:35 Mait Anton, 39:28 Martin Taska - 10:56 Risto Salmi, 19:50 Juha-Pekka Torvinen
19:52 ei realiseerinud penaltit Mark Boskin

Soome: 1-Tuomas Kallioinen, 2-Panu Autio, 5-Juha-Pekka Torvinen, 6-Jukka Kytölä, 14-Antti Teittinen.
Vahetusest: 12-Juha Ojanperä, 3-Ville Lindgren, 4-Teemu Terho, 7-Joni Pakola, 10-Jarkko Reinikka, 11-Risto Salmi, 13-Tomi Lahtinen.

Eesti: 1-Mark Boskin, 3-Mait Anton, 15-Roman Minlibajev, 17-Martin Taska, 19-Antti Arst.
Vahetusest: 12-Grigori Ošomkov, 2-Janek Remmelgas, 7-Sten Teino, 8-Marko Arge, 9-Andrei Usmanov, 10-Ilja Antonov, 11-Nikita Tšernei.

Peakohtunik: Slawomir Steczko (Poola)

kell 20:00 ALBAANIA - TÜRGI  2:5 (2:4)
Väravad
: 6:48, 13:32 Roald Halimi - 7:29, 9:49, 11:32 Yasin Erdal, 12:54 Cihan Özcan, 34:24 Burak Yildirim
Hoiatused: 7:29 Klodian Rrapi, 17:34 Roald Halimi, 22:32, 26:55 Arjan Nikolli, 37:22 Arjan Bllumbi - 12:10 Cihan Özcan, 17:34 Aziz Saglam
Eemaldamine: 26:55 Arjan Nikolli

Albaania: 1-Klodian Rrapi, 5-Indrin Llagami, 10-Florian Manastirliu, 13-Arjan Nikolli, 14-Roald Halimi.
Vahetusest: 12-Hektor Psatha, 2-Erion Mandi, 4-Zamir Llumanaj, 6-Arjan Bllumbi, 7-Alis Pacrami, 8-Junild Thanasi, 11-Artan Golemi.

Türgi: 12-Mahmut Akbas, 4-Yasin Erdal, 5-Kenan Köseoglu, 8-Aziz Saglam, 10-Cihan Özcan.
Vahetusest: 2-Serhat Cicek, 6-Altan Aksoy, 7-Cem Keskin, 9-Burak Yildirim, 11-Yener Kılıc, 13-Onur Bayraktar, 14-Sami Büyüktopac.

Peakohtunik: Gavin Sartain (Inglismaa)