24

01.2011

17:19

Saalijalgpallikoondis jäi napilt avapunktita

Eesti saalijalgpallikoondis lõpetas Euroopa meistrivõistluste valikturniiri Makedoonias 2:3 kaotusega Inglismaale, ehkki veel kümme minutit enne lõpuvilet oli seis meie kasuks 2:0.

Makedooniasse esimest EM-valikpunkti jahtima läinud Eesti asus Inglismaa vastu 16. minutiks Ilja Antonovi ja Mark Švetsi väravatest juhtima, kuid vastased lõid teisel poolajal kolme minuti jooksul kolm vastuseta väravat.

Peatreener Kert Haavistu oli lõpuvile järel löödud, sest nii lähedal ei olnud Eesti saalijalgpallurid silma pähe saamisele kunagi olnud. “Meil oli võimalus ka 3:0 lüüa, kuid ei kasutanud seda ära,” kahetses Haavistu. “Mäng muutus teisel poolajal, kui vastased hakkasid tegutsema jõulisemalt ja kohtunik neile kergemini vigu andma.”

Avamängus Gruusiale 0:8 ja seejärel Makedooniale 2:6 alistunud Eesti tegi Haavistu sõnul nende kohtumiste jooksul arengus suured sammud edasi. “Gruusiale kaheksaga kaotamine oli lubamatu, kuid Makedoonia vastu oli poistes juba tahet ja iseloomu ning mäng palju tasavägisem,” rääkis Haavistu.

Turniiri kokkuvõttes jäi Eesti punktita ja väravate vahega 4:17 neljandaks. Peatreeneri sõnul on meie saalivutt seekordsetest konkurentides viis-kuus aastat maas, kuid intensiivse tööga oleks võimalik see tasa teha.

“Kui saaksin nende mängijatega aastaid töötada, ei oleks probleemi,” vaagis Haavistu. “Poistel on veel suur jalgpall nii sees, et saalis vajalikust automaatikast jääb puudu. Kui saaks koos hoida kas või tuumiku, oleks juba suur võit.” Alagrupi esikohamängus alistas Makedonia Gruusia 2:1

Sel talvkevadel on kavas pidada veel mõni sõpruskohtumine. Üks potentsiaalne vastane on Soome, kes valikturniiril võitis muide oma alagrupi Albaania, Küprose ja San Marino ees.

EM-valikturniir saalijalgpallis Skopjes 24. jaanuaril
kell 19:00 EESTI - INGLISMAA  2:3 (2:0)

Väravad: 8. Ilja Antonov, 16. Mark Švets - 31. Robert Ursell, 33., 33. pen. Luke Ballinger
Hoiatused: 5. Martin Taska, 29. Mark Švets, 37. Nikita Tšernei - 39. Hussein Isa
33., 35. ja 37. minutil ei realiseerinud Luke Ballinger penaltit

Eesti algkoosseis: 1-Mark Boskin, 2-Martin Taska, 7-Sten Teino, 11-Ilja Antonov, 15-Nikita Tšernei.
Vahetusest sekkusid: 16-Grigori Ošomkov, 5-Ragnar Rump, 6- Karel Soosaar, 8-Mark Švets, 9-Andrei Tjunin, 17-Janek Remmelgas, 18-Ivars Ungurs.
Ei mänginud: Antti Arst, Andrei Antonov.