11

08.2010

16:26

Saagi ja Piiroja väravad päästsid Eestile võidu!

Eesti jalgpallikoondis avas Euroopa meistrivõistluste valiksarja dramaatilise võiduga Fääri saarte üle, lüües võiduks vajalikuks osutunud kaks väravat viimase kolme minutiga.

Avapoolajal kaotusseisu jäänud ja teisel poolajal Fääride väravale turmtule avanud Eesti viigistas seisu 91. minutil, kui Kaimar Saag lõi värava eest kukkumise pealt seisuks 1:1.

Peatreener Tarmo Rüütli sünnipäeval päästis väljakuperemeestele peo kapten Raio Piiroja, kui suunas väravaesisest saginast väravasse Enar Jäägeri tsenderduse. 5201 pealtvaatajat vallandasid tõelise möllu.

Rüütli jäi mängujärgsel pressikonverentsil vaoshoituks, öeldes, et uskus oma hoolealustesse lõpuni.

“Mängupildiga olin terve kohtumise jooksul rahul, lihtsalt viimast puudet ei suutnud varem õigel ajal ära teha,” lausus Rüütli. “Juba esimesel poolajal oli meil kolm kindlat võimalust ja pealelööke tegime igale maitsele, kuid lõpuks suutsime oma võtta.”

Eesti jalgpallikoondise järgmine kohtumine on reedel, 3. septembril, kui vastaseks on neljakordne maailmameister Itaalia. Piletid on juba müügis Piletilevis. Pilet küljetribüünile maksab 300, otsatribüünile 250 krooni. Sooduspiletid maksavad vastavalt 200 ja 175 krooni.