20

09.2023

18:21

Rannakoondist jäi võidust maailma edetabeli teise meeskonna vastu lahutama vaid kaks sekundit

Eile, 19. septembril Itaalias toimuvat Euroliiga Superfinaali võidukalt alustanud Eesti rannakoondis pidi täna võtma vastu valusa kaotuse, kui lisaajal jäädi 5:6 alla maailma edetabelis teisel kohal paiknevale Portugalile.

Portugal asus kohtumist kiirelt juhtima – viiendaks minutiks oli eestlaste väravavõrku löödud juba kaks palli. Mõlemad olukorrad mängiti oskuslikult Eesti väljakumängijate vahelt läbi, mille tulemusel pallid väravavahi selja taga lõpetasid. Kolmandiku lõpuks olid eestlased seisu viigistanud. Esmalt vajutas Rauno Nõmmiku palli ristnurka. Teise tabamuse vormistas kauglöögist Rasmus Munskind.

Teine kolmandik mängiti meeskondade poolt võrdselt – võimalusi pakuti nii Eestile kui Portugalile. Eesti mängijad ragistasid mitmel korral vastase latti ning Portugali väravavaht pidi tegema otsustavaid tõrjeid, et eestlaste eduseisu haaramist takistada. Paraku õnnestus kolmandiku lõpus hoopis portugallastel eduseis enda kätte võtta, kui Miguel Pintado realiseeris neile määratud penalti.

Viimase kolmandiku alguses suutis väravavaht Rauno Rahnik seisu viigistada, lüües palli kindlalt võrku. Kuigi Portugal haaras taas üheväravalise eduseisu, klaaris 35. minutil Ervin Stüf sellegi vea – vastaste väravavahi ebaõnnestunud puute järel sai Stüf palli enda valdusse ning realiseeris 4:4 viigivärava. Esmakordselt läks Eesti kohtumist juhtima normaalaja viimasel minutil, kui teist korda sahistas võrku Munskind. Kui kellale oli jäänud vaid kaks sekundit, suutis Portugal lahtilöögi järel palli väravasse toimetada ning sellega kohtumine lisaajale saata. Lisaajal vormistas võiduvärava Portugal, kirjutades lõpptabloole 6:5.

Koondise peatreener Aleksei Galkini sõnul on tulemus kurbust valmistav, kuid pea tuleb püsti hoida. „Tänane vastane oli veel tugevam kui Prantsusmaa, siiski mitmekordne Euroopa meister. Algus oli meil raske, kuna Portugal lõi kohe kaks ära, kuid tulime vaikselt tagasi, pingutasime, olime mängus ja uskusime viimase sekundini. Meie poolt oli ka lõpus mitmel korral tunda võiduvärava lõhna, kuid paraku läksid need võimalused väravast napilt mööda ning vastane lõi oma," rääkis peatreener.

Galkini sõnum meeskonnale enne viimast alagrupimängu on lihtne – tuleb vaid mängida oma mängu. „Oleme end hästi ettevalmistanud, ka tänane oli heaks eksamiks enne homset otsustavat mängu. Kui me mängime seda kvaliteetset mängu, mida me oskame ja toetame üksteist, siis on Taani vastu ka kõik võimalik," ütles Galkin.

Koondis võitis eilsel mängupäeval Prantsusmaa lisaaja järel 5:4, mis tähendab, et alagrupis on Eestil teenitud kaks punkti. Eesti rannakoondise edasine saatus selgub homme, 21. septembril, kui mängitakse viimased alagrupikohtumised. Eesti kolmas vastane on Taani, kellega kohtutakse Eesti aja järgi kell 11.15. Kohtumise otsepilti on võimalik jälgida BeachSoccer TV vahendusel.