26

03.2010

21:27

Rahvusnaiskond saavutas ajaloo kaalukaima võidu

Eesti naiste jalgpallikoondis alistas maailmameistrivõistluste valiksarjas võõrsil 3:0 Horvaatia, teenides sellega oma aegade väärtuslikema võidu.

Eestlannad asusid 1. alagrupi kohtumist juhtima juba 10. minutil, kui täpne oli Signy Aarna. 12 minutit enne avapoolaja lõppu mängis vastased üle Anastassia Morkovkina, kes kasvatas külaliste edunumbrid kahekordseks.

Kohtumisele pani punkti Aarna, kes tegi 84. minutil seisuks 3:0, tuues sellega Eesti rahvusnaiskonnale esimese võidu selles valiktsüklis.

Naiskonna peatreeneri Keith Boanasi sõnul on koondis talvega sammu edasi astunud ja tänast saavutust võrdles ta meie U-19 koondise hiljutise võiduga Ukraina üle.

“Tegemist oli Eesti naiste koondise seni parima tulemuse ja esitusega,” sõnas Boanas. “Mängisime väga kindlalt ja kompaktselt. Kaitses polnud kordagi paanikat, kõik olukorrad klaarisime rahulikult ja ka väravad olid väga ilusad."

Eesti alustas turniiri mullu sügisel, kui võõrsil kaotati nii Islandile kui Prantsusmaale 0:12. Horvaatia oli seni kaotanud Prantsusmaale 0:7 ja Põhja-Iirimaale 0:1 ning viigistanud Serbiaga 1:1.

Järgmisena on Eesti vastamisi Serbiaga, kellega mängitakse Banatski Dvoris Mirko Vucurevici staadionil kolmapäeval, 31. märtsil. Serblannadel on lisaks viigile Horvaatia vastu 0:5 ja 0:2 kaotus Islandilt ning 0:2 allajäämine Prantsusmaale.

FIFA maailma edetabelis asub Horvaatia 53., Eesti 81. kohal. Järgmine vastane Serbia on veelgi kõvemast puust, olles 39. tabelireal.

Teistes tänastes kohtumistes võitis Prantsusmaa Põhja-Iirimaad 6:0 ja Island Serbiat 2:0. Eesti koondis tõusis Prantsusmaa, Islandi ja Põhja-Iiri järel neljandaks, edestades Horvaatiat ja Serbiat.