25

08.2010

15:01

Rahvusnaiskond lõpetas MM-valikgrupi neljandana

Eesti naiste jalgpallikoondis lõpetas maailmameistrivõistluste valiksarja 0:5 kaotusega Islandile ja jäi alagrupis neljandale kohale.

Rahvusnaiskond pani edukale MM-valiksarjale punkti Rakvere linnastaadionil. Maailma tippu kuuluv Islandi koondis alustas teravamalt ja asus 17. minutiks Margrét Lára Vidarsdóttiri kahest tabamusest 2:0 juhtima, kuid võõrustajad kosusid ja suutsid vastaste surve tõrjuda.

Teisel poolajal lisandus vastaste kontosse kolm väravat, neist kaks lõi Sara Björk Gunnarsdóttir, üks läks 58. minutil omaväravana kirja meie kaptenile Anastassia Morkovkinale. Olukorras, kus vigastada saanud Liis Emajõe lebas murul, ei löönud külalised palli auti, vaid sooritasid tugeva pealelöögi, mis Morkovkina põrkest Getter Laari selja taga maandus.

Koondise peatreeneril Keith Boanasel jagus ka pärast kaotatud kohtumist oma hoolealustele kiidusõnu, sest võrreldes mullusügisese MM-valiksarja avamänguga, mis kaotati 0:12, oli mängupilt sootuks teine.

“Olime alguses pisut uimased ja vastased kasutasid selle ära,” ütles Boanas. “Kosusime kiiresti, kuid sama hästi võinuks poolajaseis olla 0:0. Tüdrukud võitlesid vapralt ja mängus oli hetki, kus tegutsesime tugevate islandlannade vastu kui võrdne võrdsega.”

Seekord mitmele varumängijale mänguaega usaldanud Boanase sõnul astus rahvusnaiskond selle tsükliga suure sammu edasi, mis avaldus ka tulemustes. Võidud saadi Horvaatia, Põhja-Iirimaa ja Serbia üle, samuti mängiti möödunud pühapäeval Serbiaga viiki.

Enne kohtumist Prantsusmaa ja Islandi järel kolmandal kohal olnud Eesti lasi kolmapäeval endast mööda Põhja-Iirimaa, kes alistas Horvaatia. Serbia jäi viiendaks ja Horvaatia kuuendaks.

Naiste MM-valikmäng 25. augustil Rakvere linnastaadionil
kell 18:00 EESTI - ISLAND  0:5 (0:2)

Väravad: 9., 17. Margrét Lára Vidarsdóttir, 56., 86. Sara Björk Gunnarsdóttir, 58. ov. Anastassia Morkovkina
Hoiatused: -

Eesti: 12-Getter Laar, 2-Liis Emajõe (63. 7-Katrin Loo), 3-Hannaliis Jaadla, 4-Pille Raadik, 5-Geit Prants, 8-Kaire Palmaru, 11-Aljona Sasova, 14-Liis Pello, 16-Margarita Žernosekova (85. 13-Saskia Sonnberg), 17-Anastassia Morkovkina, 18-Kethy Õunpuu (46. 10-Kairi Himanen).
Varus: 1-Elis Meetua, 6-Anete Paulus, 7-Katrin Loo, 9-Signy Aarna, 10-Kairi Himanen, 13-Saskia Sonnberg, 15-Inna Zlidnis.

Island: 1-Sandra Sigurdardóttir, 2-Sif Atladóttir, 3-Ólína Vidarsdóttir, 4-Edda Gardarsdóttir, 5-Rakel Hönnudóttir, 6-Hallbera Gudný Gísladóttir, 7-Sara Björk Gunnarsdóttir, 8-Katrín Jónsdóttir (61. 16-Fanndís Fridriksdóttir), 9-Margrét Lára Vidarsdóttir (66. 17-Berglind Thorvaldsdottir), 10-Dóra María Lárusdóttir, 11-Gudný Ódinsdóttir (78. 15-Harpa Thorsteinsdóttir).
Varus: 13-Dagný Brynjarsdóttir, 14-Rakel Logadóttir, 15-Harpa Thorsteinsdóttir, 16-Fanndís Fridriksdóttir, 17-Berglind Thorvaldsdottir, 18-Kristín Bjarnadóttir.

Mänguolud: +15, vahelduva pilvisusega, hoovihmadega ilm; muruväljak heas seisukorras.