25

03.2022

21:12

Noormeeste U21 koondisel ei õnnestunud Aserbaidžaani alistada

Noormeeste U21 koondis jätkas 2023. aasta EM-valikturniiri kaotusega, kui võõrsil jäädi Aserbaidžaani eakaaslastele alla 0:3.

Aserbaidžaan avas skoori 44. minutil, kui jala sai valgeks Musa Gurbanli. Sama mees oli täpne ka 64. minutil, 88. minutil vormistas lõppskoori Abdulakh Khaibulaev.

„Peab tunnistama, et vastane oli täna tugevam,“ sõnas koondise peatreeneri kohuseid täitnud Sander Post. „Samas oli see käimasolevas valiksarjas meie poolt üks paremaid mänge – esimesel poolajal toimisid kaitses asjad kohati isegi väga hästi ja vastane häid momente palju tekitada ei suutnud. Suutsime ka ise võimalusi luua, paraku ei õnnestunud meil neid ära kasutada.“

Tavapärane abitreener Post pidi Aserbaidžaanis täitma peatreeneri kohuseid, sest juba varasemalt oli teada peatreener Roman Kožuhhovski eemalejäämine, vahetult enne koondise kogunemist selgus aga, et tervislikel põhjustel jäävad eemale ka abitreener Igor Morozov ja kehalise ettevalmistuse treener Karel Kübar. Treeneritest sai lisaks Postile lennukile astuda seega vaid väravavahtide juhendaja Aiko Orgla.

Valiksarjas seni kõik kaheksa mängu kaotanud Eesti ei ole suutnud üheski kohtumises väravat lüüa. Täna Sumgayitis toimunud kohtumises jõudsid eestlased pealelöögini neljal korral, kuid ükski löök väravaraamide vahele ei suundunud. Valiksarjas ootab sinisärke ees veel kaks kodumängu: 3. juunil minnakse vastamisi sellesama Aserbaidžaaniga, viis päeva hiljem Horvaatiaga.

U21 koondis on läbi tegemas väga kehva seeriat – viimati löödi värav 2020. aasta septembris 1:1 viigimängus Lätile. Sellest ajast saati on meeskond nulli peale jäänud 12 järjestikuses mängus – kokku on väravata seeria kestnud 1117 mänguminutit – see teeb enam kui 18 ja pool tundi. Vastased on selle ajaga skoori teinud 33 korral. „Tulemused ja meie seis on fakt, karm tõsiasi. Kõige suuremaks probleemiks on meil olnud võimaluste loomine ja väravate löömine,“ nentis Post.

Koondiselaagri lõpetuseks sõidab U21 koondis nüüd Gruusiasse, kus teisipäeval, 29. märtsil ootab ees maavõistlus sealse U21 koondisega. „Tahame selles mängus viia ellu oma ideid, mida ka seni oleme üritanud – midagi uut me selles plaanis ette ei võta. Võib-olla saavad platsile mõned mängijad, kes seni pole saanud,“ märkis Post.